Co to jest kredyt obrotowy?

Nawet w świetnie prosperującej firmie może pojawić się problem z gotówką. Szczególnie często zdarza się to w przypadku opóźnienia z płatnością przez klientów. Może być to co prawda tylko przejściowy problem, ale w danym momencie zaburza płynność finansową firmy i uniemożliwia jej wywiązanie się z bieżących zobowiązań. W takiej sytuacji przedsiębiorca zmuszony jest do skorzystania z kredytu.

Doraźna pomoc dla firm

Kredyt obrotowy jest produktem bankowym, którego głównym celem jest umożliwienie spłaty bieżących zobowiązań takich jak np. wypłata wynagrodzeń dla pracowników, zakup potrzebnych materiałów itp. Może być udzielony na rachunku kredytowym lub rachunku bieżącym. Kredyty te najczęściej zaliczane są do krótkoterminowych, ponieważ udzielane są na okres krótszy niż rok. Niekiedy bank wymaga od kredytobiorcy minimalnej spłaty co jakiś czas, jednak najczęściej przy tego rodzaju kredytach nie ma określonego harmonogramu spłat i przedsiębiorca ma zwrócić określoną kwotę w całości do dnia zapadalności kredytu.

Na https://kredyt-firmowy.pl/na-co-nalezy-zwrocic-uwage-przy-kredycie-obrotowym-co-nalezy-zwrocic-uwage-przy-kredycie-obrotowym/ można znaleźć wiele przydatnych informacji w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *