Co zrobić gdy w domu jest wilgoć?

Wentylacja pomieszczeń i stosowanie osuszaczy

Problem z nadmierną wilgotnością w domach pojawia się zazwyczaj w okresie grzewczym i może być spowodowany wieloma czynnikami. Najczęstszym powodem jest nieprawidłowo działająca wentylacja. Udrażnianie kratek wentylacyjnych umożliwi wymianę powietrza i pozbycie się nadmiaru pary powstałej podczas gotowania lub suszenia wypranych ubrań. Coraz więcej osób decyduje się również na umieszczenie w pokojach osuszaczy powietrza. Są to proste urządzenia wyposażone w specjalny wkład, który pochłania parę wodną z powietrza. W przypadku znacznego zawilgocenia i zagrzybienia ścian niezbędne jest skorzystanie z pomocy fachowców. Jeżeli jakieś osoby z województwa śląskiego interesuje osuszanie budynków Katowice są miejscowością, w której działają firmy świadczące tego rodzaju usługi.

Pomoc fachowców

Z pomocy fachowców najlepiej skorzystać również w sytuacji, gdy doszło do zalania domu lub mieszkania. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na pozbycie się wilgoci i uniknięcie zagrzybienia ścian. Warto wiedzieć, że naturalne wysychanie ścian może trwać nawet 200 dni. Metody stosowane przez profesjonalistów są znacznie szybsze i skuteczniejsze. Profesjonalne firmy zajmujące się usuwaniem wilgoci mogą korzystać  ze specjalnych nagrzewnic lub urządzeń generujących mikrofale. Ich stosowanie pozwala na odparowanie wody wchłoniętej przez ściany lub stropy. Firmy mogą również stosować metody absorpcyjne oraz kondensacyjne. Jeśli właściciele domów i mieszkań pragną przeprowadzić profesjonalne osuszanie po zalaniu Gdynia jest miejscem, w którym swe siedziby mają przedsiębiorstwa zajmujące się wykonywaniem tych czynności. Warto pamiętać, że długotrwałe przebywanie w zawilgoconych pomieszczeniach może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Jeden komentarz w artykule “Co zrobić gdy w domu jest wilgoć?”

  1. Maciek

    Świetny artykuł na temat osuszania. Ze swojej strony mogę dodać, że osuszanie za pomocą generatora mikrofal jest bardzo skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *