Na co zwrócić uwagę przy wyborze UTB?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia transportu bliskiego (UTB) potrafią w znacznym stopniu ułatwić i przyspieszyć pracę w zakładzie, na budowie i w każdym innych miejscu, gdzie ich pomoc jest nieodzowna. Dlatego dziś trudno wyobrazić sobie transportu materiałów czy towarów bez nich, a popyt na wykorzystanie UTB stale rośnie. Jednak maszyna maszynie nierówna, więc zanim zdecydujemy się na kupno lub wynajem konkretnego okazu, powinniśmy sprawdzić kilka rzeczy. Dzięki temu zapewnimy bezpieczeństwo sobie i swoim pracownikom.

Podstawowe testy, jakie musi przejść UTB

Pierwszym i podstawowym dokumentem, jakiemu powinniśmy się przyjrzeć, jest tzw. resurs UTB. W najprostszym wyjaśnieniu jest to odtworzona historia pracy i eksploatacji urządzenia, na podstawie której określa się jego stan techniczny. W jej skład wchodzą zwykle: dane techniczne urządzenia, liczba cykli pracy oraz fachowa ocena stanu technicznego. Jeśli urządzenie nie posiada resursu, powinniśmy jak najszybciej zadbać o jego utworzenie, gdyż jest to wymóg prawny. Obliczanie resursów UTB oferuje wiele firm, do których możemy udać się po pomoc.

Innym, ważnym krokiem przed zakupem urządzenia jest obliczanie grupy natężenie pracy. Polega ono na dobraniu takich parametrów urządzenia, żeby idealnie sprawdzało się w warunkach, w jakich będziemy je eksploatować. Jest to o tyle ważne, że źle dobrane parametry mogą narazić nas na większe koszta pracy, a także zmusić do późniejszych, koniecznych modernizacji. W skład tych obliczeń wchodzą: udźwig, ciężar podnoszony, a także częstotliwość i kierunek pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w skrzynce z narzędziami?
Co powinno znaleźć się w skrzynce z narzędziami?
Każdy majsterkowicz powinien posiadać zestaw podręcznych narzędzi, dzięki którym szybko i sprawnie dokona samodzielnej naprawy lub stworzy od podstaw konkretną […]
Z jakich materiałów są wykonywane akcesoria bokserskie
Z jakich materiałów są wykonywane akcesoria bokserskie
Boks to jeden z najpopularniejszych sportów walki. Wiąże się on jednak z licznymi kontuzjami oraz częstymi uszkodzeniami ciała. Dlatego też […]
Najważniejsze narzędzia i preparaty do pielęgnacji rąk i stóp
Najważniejsze narzędzia i preparaty do pielęgnacji rąk i stóp
Lubisz dbać o swoje dłonie i stopy ale brakuje Ci do tego odpowiednich środków? A może chciałabyś zająć się tym […]