Czy możesz zbierać deszczówkę w domu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbieranie wody deszczowej to proces gromadzenia i przechowywania wody deszczowej w celu wykorzystania jej w ogrodzie, do pojenia zwierząt, a nawet do picia. Zbieranie wody deszczowej jest jednym ze sposobów ochrony naszych cennych zasobów wodnych.

Czym jest deszczówka?

Woda deszczowa jest darmowa, zdrowa i świeża. Nie zawiera chloru ani fluoru jak woda z kranu i nie jest zanieczyszczona ołowiem ani innymi metalami ciężkimi. Woda deszczowa zawiera również około 80% mniej azotanów niż woda z kranu, co czyni ją bezpieczniejszą dla dzieci i dorosłych z osłabionym układem odpornościowym.

Zbieranie wody deszczowej to łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku za wodę, zwłaszcza jeśli mieszkasz w stanie, w którym stawki za wodę są wysokie.

Jak zacząć zbierać wodę deszczową?

Przede wszystkim musisz się upewnić, że zbierasz deszczówkę zgodnie z prawem. W większości przypadków zbieranie wody deszczowej na swojej posesji jest legalne, o ile nie przekierowujesz jej z istniejącego źródła wody lub nie powodujesz przelewu.

Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie regularnie pada deszcz, dobrym pomysłem jest beczka na deszczówkę. Są to małe zbiorniki, które siedzą na szczycie domu i zbierają wodę deszczową z dachu. Woda jest filtrowana przez glebę i rośliny w ogrodzie, zanim zostanie zebrana w beczce. Możesz również użyć cysterny lub zbiornika do zbierania wody deszczowej – są one zazwyczaj przymocowane do domów w pobliżu poziomu gruntu lub powyżej poziomu gruntu, więc łatwiej je napełnić wiadrami niż beczkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wrócić do siebie po porodzie?
Jak wrócić do siebie po porodzie?
Każdy poród jest inny, a każde kobiece ciało reaguje na ciążę nieco inaczej. Istnieją jednak pewne uniwersalne zasady, które warto […]
Google Merchant i jego wpływ na małe firmy? Czy można to łączyć z Allegro Ads?
Google Merchant i jego wpływ na małe firmy? Czy można to łączyć z Allegro Ads?
Google Merchant to nowy produkt wprowadzony przez Google na rynek. Jest to narzędzie dla małych firm do sprzedaży swoich produktów […]
Za pomocą jakich rozwiązań można stymulować prawidłowy rozwój naszego dziecka?
Za pomocą jakich rozwiązań można stymulować prawidłowy rozwój naszego dziecka?
Dziecko rozwija się w swoim naturalnym rytmie, zdobywając kolejne umiejętności i zasoby. Choć poszczególne etapy przebiegają mniej więcej w określonej […]