Czy możesz zbierać deszczówkę w domu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbieranie wody deszczowej to proces gromadzenia i przechowywania wody deszczowej w celu wykorzystania jej w ogrodzie, do pojenia zwierząt, a nawet do picia. Zbieranie wody deszczowej jest jednym ze sposobów ochrony naszych cennych zasobów wodnych.

Czym jest deszczówka?

Woda deszczowa jest darmowa, zdrowa i świeża. Nie zawiera chloru ani fluoru jak woda z kranu i nie jest zanieczyszczona ołowiem ani innymi metalami ciężkimi. Woda deszczowa zawiera również około 80% mniej azotanów niż woda z kranu, co czyni ją bezpieczniejszą dla dzieci i dorosłych z osłabionym układem odpornościowym.

Zbieranie wody deszczowej to łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunku za wodę, zwłaszcza jeśli mieszkasz w stanie, w którym stawki za wodę są wysokie.

Jak zacząć zbierać wodę deszczową?

Przede wszystkim musisz się upewnić, że zbierasz deszczówkę zgodnie z prawem. W większości przypadków zbieranie wody deszczowej na swojej posesji jest legalne, o ile nie przekierowujesz jej z istniejącego źródła wody lub nie powodujesz przelewu.

Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie regularnie pada deszcz, dobrym pomysłem jest beczka na deszczówkę. Są to małe zbiorniki, które siedzą na szczycie domu i zbierają wodę deszczową z dachu. Woda jest filtrowana przez glebę i rośliny w ogrodzie, zanim zostanie zebrana w beczce. Możesz również użyć cysterny lub zbiornika do zbierania wody deszczowej – są one zazwyczaj przymocowane do domów w pobliżu poziomu gruntu lub powyżej poziomu gruntu, więc łatwiej je napełnić wiadrami niż beczkami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podgrzewanie wody dzięki odzyskiwaniu ciepła
Podgrzewanie wody dzięki odzyskiwaniu ciepła
Dzięki ogrzewaniu solarnemu można tanim sposobem otrzymywać ciepłą wodę, ponieważ promienie słoneczne są źródłem darmowej energii. Instalacja taka w pełni […]
Dlaczego warto skorzystać z wsparcia łańcuchów transportowych w swoich pojazdach?
Dlaczego warto skorzystać z wsparcia łańcuchów transportowych w swoich pojazdach?
Łańcuchy transportowe służą do zabezpieczania ładunków w pojazdach. Są one również znane jako łańcuchy mocujące i występują w wielu stylach […]
Czym się kierować przy zakupie lampy do salonu?
Czym się kierować przy zakupie lampy do salonu?
Wybierając meble czy akcesoria to salonu, większość osób kieruje się niewątpliwie kwestią estetyczną – rzecz powinna być gustowna i pasować […]