Czym są i do czego służą bloczki betonowe?

Współczesne budownictwo korzysta z wielu innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą komfort i jakość poszczególnych prac budowlanych. Do jednych z najchętniej stosowanych materiałów w ostatnich latach zaliczymy bloczki betonowe. Czym są i do czego służą? Wyjaśniamy!

Co to są bloczki betonowe?

Bloczki betonowe to drobnowymiarowe materiały budowlane, które stosuje się podczas wznoszenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych cegieł, pustaków oraz betonowych wylewek.

Bloczki tworzy się ze specjalnych mieszanek, składających się przede wszystkim z cementu, piasku i żwiru. Do ich produkcji wykorzystuje się wibroprasy, które gwarantują najwyższą precyzję i powtarzalność w wykonywaniu poszczególnych elementów. Gotowe bloczki przypominają prostopadłościany o wymiarach 38 x 25 x 14 cm (chociaż na rynku znajdziemy również inne wielkości) i wadze 20-29 kg.

Zastosowanie bloczków betonowych

Wspomnieliśmy, że bloczki betonowe stosuje się do tworzenia konstrukcji ścian. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się do wznoszenia ścian fundamentowych. Ponadto można wykorzystać je do budowy piwnic czy podmurówek.

Bloczki betonowe ceni się za wysoką wytrzymałość. Są odporne na zgniatanie i mróz. Bez problemu można poddawać je obróbce mechanicznej, np. wierceniu.

Bloczki stanowią ekonomiczną alternatywę dla innych materiałów budowlanych. Są zdecydowanie tańsze niż lany beton czy cegły. Ponadto ich montaż trwa zdecydowanie krócej.

Jeśli chcesz kupić solidne bloczki betonowe, koniecznie sprawdź stronę http://hebo.com.pl/bloczki-betonowe/. W hurtowni budowlanej HEBO znajdziesz produkty wykonane zgodnie z rygorystycznymi normami z najlepszego betonu. Oferowane bloczki posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Inwestując w produkty z hurtowni HEBO, inwestujesz w najwyższą jakość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *