Do czego służą błotniki w ciężarówkach?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Błotniki to panele, które osłaniają przednie i tylne koła pojazdu. To część pojazdu, która chroni jego koła i opony przed zanieczyszczeniami drogowymi, małymi kamieniami i brudem. Są one również znane jako błotniki lub osłony przeciwbryzgowe.

Przednie a tylnie błotniki – czym się różnią?

Przednie błotniki chronią koła i opony przed zanieczyszczeniami drogowymi, małymi kamieniami i brudem. Zapobiegają również rozpylaniu wody na przednią szybę podczas jazdy w deszczu. Błotnik przedni jest zazwyczaj wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu i jest przykręcony do ramy pojazdu.

Tylnie błotniki chronią tylne zawieszenie i nadwozie przed zanieczyszczeniami drogowymi, ale także pomagają utrzymać wodę z dala od przedniej szyby podczas jazdy w deszczu. Błotnik tylny jest wykonany z tworzywa sztucznego, włókna szklanego lub metalu i przykręcony do ramy pojazdu.

Czy mogę zamienić błotnik tylny na przedni?

Nie. Przednie i tylne błotniki są wykonane inaczej i nie ma możliwości ich zamiany. Jednak niektórzy producenci na rynku wtórnym sprzedają zestawy, które pozwalają na zamianę tylnych błotników samochodu na przednie.

Z czego mogą być wykonane?

Błotniki są wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego (w niektórych przypadkach z włókna szklanego) i są przymocowane do nadwozia pojazdu za pomocą śrub lub nitów. Mogą być pomalowane, aby pasowały do schematu kolorystycznego samochodu, ale niektórzy producenci sprzedają również wstępnie pomalowane błotniki. Znajdziesz je na stronie https://nadkola.pl/pol_m_Blotniki-nadkola-chlapacze-588.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy zajęcia fizjoterapeutyczne mogą być prowadzone również w domu pacjenta?
Czy zajęcia fizjoterapeutyczne mogą być prowadzone również w domu pacjenta?
W trudnym czasie pandemii korzystanie z ośrodków rehabilitacyjnych oraz gabinetów fizjoterapii bywa utrudnione. Poza tym niektórzy pacjenci nie mają możliwości […]
Urządzanie pokoju dla chłopca z motywem – inspiracje
Urządzanie pokoju dla chłopca z motywem – inspiracje
Chłopcy w młodym wieku często chcą urządzić pokój na podstawie swoich zainteresowań. Potrzebują jednak do tego pomocy rodzica. Motyw, z […]
Kto powinien korzystać z poduszek ortopedycznych?
Kto powinien korzystać z poduszek ortopedycznych?
Na rynku można znaleźć szeroką gamę różnego rodzaju pościeli. Coraz częściej słyszymy również o poduszkach ortopedycznych. Wydaje się, że jest […]