Do czego służą błotniki w ciężarówkach?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Błotniki to panele, które osłaniają przednie i tylne koła pojazdu. To część pojazdu, która chroni jego koła i opony przed zanieczyszczeniami drogowymi, małymi kamieniami i brudem. Są one również znane jako błotniki lub osłony przeciwbryzgowe.

Przednie a tylnie błotniki – czym się różnią?

Przednie błotniki chronią koła i opony przed zanieczyszczeniami drogowymi, małymi kamieniami i brudem. Zapobiegają również rozpylaniu wody na przednią szybę podczas jazdy w deszczu. Błotnik przedni jest zazwyczaj wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu i jest przykręcony do ramy pojazdu.

Tylnie błotniki chronią tylne zawieszenie i nadwozie przed zanieczyszczeniami drogowymi, ale także pomagają utrzymać wodę z dala od przedniej szyby podczas jazdy w deszczu. Błotnik tylny jest wykonany z tworzywa sztucznego, włókna szklanego lub metalu i przykręcony do ramy pojazdu.

Czy mogę zamienić błotnik tylny na przedni?

Nie. Przednie i tylne błotniki są wykonane inaczej i nie ma możliwości ich zamiany. Jednak niektórzy producenci na rynku wtórnym sprzedają zestawy, które pozwalają na zamianę tylnych błotników samochodu na przednie.

Z czego mogą być wykonane?

Błotniki są wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego (w niektórych przypadkach z włókna szklanego) i są przymocowane do nadwozia pojazdu za pomocą śrub lub nitów. Mogą być pomalowane, aby pasowały do schematu kolorystycznego samochodu, ale niektórzy producenci sprzedają również wstępnie pomalowane błotniki. Znajdziesz je na stronie https://nadkola.pl/pol_m_Blotniki-nadkola-chlapacze-588.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w sypialni alergika?
Co powinno znaleźć się w sypialni alergika?
W każdej sypialni nie może zabraknąć oczywiście łóżka wraz z pościelą, kołdrą i poduszką (poduszkami). Cała reszta, jak szafka nocna, […]
Jak wybrać odpowiedni czujnik indukcyjny?
Jak wybrać odpowiedni czujnik indukcyjny?
Wybór odpowiedniego czujnika indukcyjnego nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Istnieje wiele czynników do rozważenia. Musisz znaleźć równowagę […]
Co zrobić, kiedy wtrysk nie chce wyjść?
Co zrobić, kiedy wtrysk nie chce wyjść?
Usterki występujące w samochodzie to zmora wielu kierowców. Większość z nich bowiem znacząco wpływa na funkcjonowanie naszych pojazdów. Tak jest […]