Do czego służą błotniki w ciężarówkach?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Błotniki to panele, które osłaniają przednie i tylne koła pojazdu. To część pojazdu, która chroni jego koła i opony przed zanieczyszczeniami drogowymi, małymi kamieniami i brudem. Są one również znane jako błotniki lub osłony przeciwbryzgowe.

Przednie a tylnie błotniki – czym się różnią?

Przednie błotniki chronią koła i opony przed zanieczyszczeniami drogowymi, małymi kamieniami i brudem. Zapobiegają również rozpylaniu wody na przednią szybę podczas jazdy w deszczu. Błotnik przedni jest zazwyczaj wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu i jest przykręcony do ramy pojazdu.

Tylnie błotniki chronią tylne zawieszenie i nadwozie przed zanieczyszczeniami drogowymi, ale także pomagają utrzymać wodę z dala od przedniej szyby podczas jazdy w deszczu. Błotnik tylny jest wykonany z tworzywa sztucznego, włókna szklanego lub metalu i przykręcony do ramy pojazdu.

Czy mogę zamienić błotnik tylny na przedni?

Nie. Przednie i tylne błotniki są wykonane inaczej i nie ma możliwości ich zamiany. Jednak niektórzy producenci na rynku wtórnym sprzedają zestawy, które pozwalają na zamianę tylnych błotników samochodu na przednie.

Z czego mogą być wykonane?

Błotniki są wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego (w niektórych przypadkach z włókna szklanego) i są przymocowane do nadwozia pojazdu za pomocą śrub lub nitów. Mogą być pomalowane, aby pasowały do schematu kolorystycznego samochodu, ale niektórzy producenci sprzedają również wstępnie pomalowane błotniki. Znajdziesz je na stronie https://nadkola.pl/pol_m_Blotniki-nadkola-chlapacze-588.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wykonać poprawnie pomiary elektryczne?
Jak wykonać poprawnie pomiary elektryczne?
Wykonywanie pomiarów elektrycznych ma na celu przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo wszędzie tam, gdzie znajdują się instalacje elektryczne. Musi działać ona […]
Przeprowadzka – na co zwrócić uwagę przy pakowaniu?
Przeprowadzka – na co zwrócić uwagę przy pakowaniu?
Każda przeprowadzka wiąże się ze sporym stresem i czasochłonnym planowaniem. W takiej sytuacji trzeba ze sporym wyprzedzeniem pomyśleć o wszystkich […]
Jak zwiększyć efektywność pracy placówek medycznych?
Jak zwiększyć efektywność pracy placówek medycznych?
Wiele placówek medycznych boryka się z problemem nieprawidłowej organizacji pracy. Jest to bolączka, która dotyczy nie tylko państwowych przychodni i […]