Eleganckie nakrycia głowy dla mężczyzn

Polscy mężczyźni z roku na rok są zdecydowanie coraz lepiej ubrani. Dotyczy to również takiego elementu garderoby jak nakrycie głowy, dodające całej stylizacji konkretnego charakteru. Panowie stawiają obecnie raczej na eleganckie formy, czyli przede wszystkim gustowne czapki z naturalnych materiałów, stylowe kapelusze oraz klasyczne kaszkiety. Przy wyborze jakiegokolwiek z wymienionych nakryć trzeba pamiętać o jego dobrym dopasowaniu do kształtu twarzy i rozmiaru głowy.

Każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie

Podstawowym eleganckim nakryciem głowy przeznaczonym dla mężczyzn jest czapka wykonana z wełny merynosowej, kaszmiru bądź alpaki, koniecznie utrzymana w stonowanej kolorystyce (szarość, granat, czerń itp.) oraz pozbawiona dużych naszywek, rzucających się w oko logo czy innych niepotrzebnych dekoracji. Zapewnia sporą wygodę i maksymalny komfort termiczny, prezentuje się estetycznie i ma uniwersalny charakter – pasuje zarówno do stylizacji bardzo eleganckich, jak i typowo casualowych. Stanowi ona naturalny wybór na okres zimowy.

Z kolei wiosną i jesienią znacznie lepiej sprawdzi się tradycyjny kaszkiet materiałowy, który w pierwszej połowie XX wieku był noszony głównie przez dżentelmenów. Na rynku znajdziemy modele stworzone z wysokogatunkowej bawełny, tweedu, a nawet filcu welurowego. Można je z powodzeniem nosić w połączeniu z klasycznym garniturem, spodniami typu chino lub golfowym swetrem. Jeszcze innym niezwykle ciekawym nakryciem jest filcowy kapelusz fedora. Wyróżnia się on stosunkowo szerokim rondem i specyficzną, wklęsłą fałdą wzdłuż główki. Nierzadko jest też przepasany ozdobną wstążką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *