Firmowy chill room – czego nie może w nim zabraknąć?

W ostatnich latach wiele firm decyduje się na zaaranżowanie w swojej siedzibie specjalnego chillout roomu. Jest to odrębny pokój, w którym pracownicy mogą w przyjaznej atmosferze odpocząć, rozerwać się oraz spokojnie porozmawiać. Dzięki takiemu chwilowemu oderwaniu od intensywnej pracy stają się znacznie mniej zestresowani i nabierają motywacji do dalszego działania na płaszczyźnie zawodowej. Oczywiście omawiane miejsce musi być wyposażone w wygodne meble do siedzenia i inne elementy sprzyjające relaksowi. 

Urządzenia gwarantujące rozrywkę to norma

Chillout room przyczynia się w dużej mierze do utrzymania optymalnej wydajności wśród pracowników i ograniczenia do minimum liczby popełnianych przez nich błędów. Zaleca się, aby został urządzony w takim miejscu, gdzie wypoczywające osoby nie będą w żaden sposób przeszkadzały tym, którzy akurat nie mają aktualnie przerwy. Pożądane są tutaj przede wszystkim komfortowe meble w postaci kanap obitych miękkim materiałem, foteli z zagłówkiem oraz podłokietnikami, a nawet hamaków. Dobrze sprawdzi się też specjalna piłka do siedzenia wypełniona granulatem silikonowym.

Oprócz tego w chillout roomie nie może zabraknąć dywanu z miękkim włosiem, ścianki działowej tłumiącej hałas z zewnątrz, ekspresu do parzenia aromatycznej kawy, koszyka ze świeżymi owocami i kilku doniczek z żywymi kwiatami. Warto tutaj z pewnością wydzielić strefę rozrywki, wyposażając ją w ciekawe gry planszowe, stół do bilarda, piłkarzyki, odtwarzacz muzyki czy konsolę do gier. Dodajmy, że w omawianym wnętrzu wymagane jest światło o natężeniu 2700-3300 Kelwinów, ponieważ pozwala uzyskać wyjątkowo przytulną i nastrojową atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *