Jak dbać o zabytkowe motocykle?

Zabytkowe motocykle są dosyć podobne w serwisowaniu niż maszyny współczesne. Trzeba jednak zwrócić uwagę na parę czynników, które zasadniczo wpłyną na bezpieczeństwo kierującego. Ważne jest zwłaszcza regularne wymienianie części lub smarowanie. Jak zadbać o zabytkowy motocykl? 

Dbanie o poszczególne części 

Zabytkowe motocykle opierają się najczęściej na starych częściach, zwykle mocno już zużytych. Trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na serwisowanie łańcucha, który trzeba jak najczęściej smarować. Dobrze zadbać również o nowe uszczelki. W przypadku zabytkowych motocykli powinno się jak najczęściej wymieniać części. Spory wybór amortyzatorów lub cylindrów można znaleźć na stronie https://www.stolmot.com/MZ-c11. Kluczowe jest też zwrócenie uwagi na zużyte opony, gdzie przyda się również zapas nowych dętek. 

Ochrona przed wilgocią i korozją 

Stare motocykle mają skłonność do korodowania, dlatego należy uważać z wilgocią. Nie zaleca się tutaj stosować myjek ciśnieniowych (wypłukuje ona smary lub uszczelniacze) i ciepłej wody, co może powodować osadzanie się soli. Najlepiej postawić na tradycyjne przemywanie, gdzie warto użyć specjalnych środków do motocykli. Są one dużo łagodniejsze niż te samochodowe. Stare motocykle najlepiej garażować w suchym i ogrzewanym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *