Zawieszenie pneumatyczne – co wpływa na jego poprawne działanie?

Działanie zawieszenia pneumatycznego dla większości z nas jest czarną magią. Specjalistyczne opisy niewiele nam mówią, a same procesy zachodzące w takim układzie wydają się na tyle tajemnicze, że staramy się ich po prostu unikać. Z perspektywy amatora motoryzacji wystarczy, że zapoznamy się z kilkoma podstawowymi informacjami, by odczarować to zagadnienie raz na zawsze.

Zawieszenia pneumatyczne wykorzystywane są w różnego rodzaju maszynach budowlanych, jednak w przypadku aut osobowych mają one za zadanie niwelować drgania i wstrząsy, a zawdzięczamy to sprężonemu azotowi w urządzeniach tłumiących. Pneumatyka pozwala także na regulowanie zawieszenia pojazdu, przez co szczególnie chętnie używana jest w modelach kombi, których załadowany tył znacząco osiada. Cała zasada działania polega tu na przepływie powietrza przez blok zaworowy, który kieruje je do tzw. miechów.

Gdzie kupować najistotniejsze części, jeśli nasze zawieszenie pneumatyczne zacznie szwankować

Awaria pneumatyki w naszym aucie to jeden z największych koszmarów posiadaczy pojazdów wyposażonych w tego typu rozwiązanie. Na szczęście korzystając z internetu, możemy błyskawicznie znaleźć części, które tak jak w przypadku każdej innej maszyny, czasami zawodzą. Np. na stronie https://thomasmarkt.com/1993-2012-2015 znajdziemy zarówno nowe, jak i regenerowane pompy zawieszenia dedykowane do konkretnych modeli aut oraz bardzo ważny dla poprawnego działania zawieszenia tego typu blok zaworowy. Przystępne ceny tych elementów sprawią, że żadna awaria nie będzie nam już straszna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *