Jak dobrze zjeść w restauracji?

Kiedy jesz na mieście, twoje wybory żywieniowe są ograniczone przez to, co jest w menu. Ale nadal możesz dokonywać mądrych wyborów. Oto kilka wskazówek, jak dobrze zjeść w restauracji:

Niesmażone

Wybieraj potrawy, które są gotowane na parze, grillowane lub pieczone – te metody gotowania zużywają mniej oleju niż smażenie lub sauté i pozostawiają więcej składników odżywczych nienaruszonych.

Bez olejów i sosów

Poproś o warzywa gotowane bez oleju, masła lub sosu serowego. Wiele restauracji z przyjemnością spełni specjalne życzenia dotyczące mniej tłustych dań, takich jak brokuły na parze z cytryną zamiast szpinaku z boczkiem.

Poproś o podanie sałatki bez sosu, abyś mógł kontrolować, ile go dodasz. Jeśli używasz sosu do sałatki, wybierz ten zrobiony z oliwy z oliwek, a nie z oleju rzepakowego (ten ostatni ma więcej kalorii na łyżkę stołową).

Produkty pełnoziarniste

Wybieraj dania pełnoziarniste, takie jak makaron pełnoziarnisty zamiast białego (makaron pełnoziarnisty ma więcej błonnika niż biały).

Mniejsze porcje

Zamawiaj mniejsze porcje, aby uniknąć przejedzenia.

Jeśli szukasz miejsce gdzie zjesz smaczne posiłki, to zapoznaj się z ofertą na stronie: https://hotel-wiosna.pl/restauracja1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *