Jak makijażem podkreślić oczy?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każda kobieta wie, że wystarczy kilka minut, by wydobyć i podkreślić naturalne piękno oczu. Stosowanie makijażu nie musi być trudne, ani czasochłonne. Dla aktywnych, żyjących w biegu kobiet ważna jest każda minuta, zwłaszcza o poranku. Istotne jest jednocześnie, by w czasie nakładania makijażu pamiętać o kilku zasadach. Dzięki nim uzyskać można imponujący efekt pięknego spojrzenia. Przed użyciem tuszu do rzęs czy kredki, warto zadbać o przygotowanie oka. Zaczerwienienia, cienie i opuchliznę pomoże zamaskować rozświetlający korektor oraz puder. Aby wzmocnić kolor nakładanych na powiekę cieni, warto też zastosować utrwalającą bazę. Dzięki niej barwy będą wyglądać atrakcyjniej, a kosmetyk dłużej utrzyma się na powiece.

Kredka do oczu

Aby uzyskać efekt świeżych, wypoczętych oczu warto rozjaśnić ich wewnętrzne kąciki. W tym celu stosuje się białą lub cielistą kredkę. Dużą zaletą jest jest wodoodporność. Jej zastosowanie doda spojrzeniu blasku. Malowanie ciemnej, dolnej kreski to częsty błąd w makijażu. Zamiast powiększać, zmniejsza ona optycznie oko. Kredkę można za to zastosować tuż nad oraz pod rzęsami górnej powieki. Dzięki temu włoski wydają się grubsze i gęstsze. Efekt dodatkowych rzęs można też uzyskać malując kreskę lekko w górę po zewnętrznej stronie górnej powieki. Podkreśli to też dodatkowo kąciki oczu, dodając spojrzeniu wyrazu.

Muśnięcie tuszem do rzęs

Tusz pogrubiający rzęsy to podstawa makijażu oczu. Przy jego aplikacji trzeba pamiętać o tym, by nie nakładać zbyt grubej warstwy. Właściwe stosowanie tuszu do rzęs powoduje, że oko wygląda na większe i bardziej otwarte. Jeśli jednak tuszu będzie zbyt dużo, zamiast pogrubionych, gęstych włosków otrzyma się nieestetycznie posklejane rzęsy. Istotne w stosowaniu tuszu jest też wyczesanie włosków. Dzięki temu tusz będzie dłużej się na nich utrzymywał.

Nie takie cienie straszne

Cienie do powiek pozwalają na nadanie spojrzeniu unikatowego wyglądu. W sprzedaży dostępne są pojedyncze cienie oraz spore palety, łączące nawet kilkanaście kolorów. Ciekawym trikiem jest tzw. efekt smokey eyes. Polega on na zastosowaniu cieni w dwóch kolorach- ciemniejszy umieścić należy na dolnej części górnej powieki i płynnie przejść do drugiej barwy w jej górnej części. Kontrast kolorystyczny sprawia, że podkreślony zostaje kształt oka.

Zabiegi kosmetyczne, których efekt może zaskoczyć

Makijaż pozwala na podkreślenie naturalnego piękna kobiety. By uzyskać jeszcze lepszy efekt warto dodatkowo zastosować coraz popularniejsze zabiegi kosmetyczne. Kobiety, które posiadają długie rzęsy, jednak nie są usatysfakcjonowane ich jasnym kolorem korzystają chętnie z technik barwienia włosków. Henna rzęs to prosty, nieinwazyjny zabieg dostępny praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Dzięki niemu włoski nabierają wyrazistego, ciemnego koloru. Do podkręcania rzęs kobiety powszechnie stosują zalotki, uzyskując jednak nietrwały efekt. Aby cieszyć się podkręceniem nawet do 8 tygodni, można zastosować trwałą na rzęsy. Innym, popularnym zabiegiem kosmetycznym, jest lifting rzęs. Polega on na wydłużeniu, podkręceniu i uniesieniu włosków. Dzięki niemu uzyskują one zdrowy, atrakcyjny i naturalny wygląd, który utrzymuje się nawet przez kilka tygodni.

Kiedy natura nie wystarcza

Często makijaż oraz zabiegi kosmetyczne są niewystarczające, by cieszyć się długimi, pięknymi rzęsami. W takim przypadku kobiety chętnie korzystają z możliwości ich przedłużania. Zabieg taki, wykonany w salonie kosmetycznym może dać imponujące efekty. Doczepione włoski utrzymują się nawet do 3 tygodni. Dla aktywnych kobiet, które szukają szybkiego sposobu na uatrakcyjnienie wyglądu świetnym rozwiązaniem są kępki rzęs dostępne na http://noblelashes.pl/rzesy-na-pasku-oraz-kepkic597771. Doczepione do własnych włosków, podkreślają oczy i nadają im atrakcyjnego wyglądu. Ich aplikacja jest prosta i zajmuje zaledwie kilkanaście minut. Do tego kępki rzęs można używać wielokrotnie, dzięki czemu ich stosowanie jest tańsze niż zabieg przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym. Jest to doskonałe rozwiązanie na wesele czy imprezę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zawory i elementy do nich stosowane w ramach automatyki budynkowej
Zawory i elementy do nich stosowane w ramach automatyki budynkowej
W domowych, ale też obiektach użytkowych instalacjach i systemach na szeroką skalę wykorzystywana jest automatyka budynkowa. Zaliczane są do niej […]
Co zrobić, gdy w bateria w telefonie zostanie zalana?
Co zrobić, gdy w bateria w telefonie zostanie zalana?
Zalana bateria to jeden z największych koszmarów posiadaczy smartfonów. Wystarczy tylko chwila nieuwagi i nasz telefon wymaga natychmiastowej naprawy. Przypadki […]
Co pomoże wykryć ulatniający się gaz?
Co pomoże wykryć ulatniający się gaz?
Wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko ulatniania się gazów, powinny zostać zamontowane specjalne detektory wykrywające te szkodliwe dla zdrowia substancje. Zazwyczaj […]