Jak stworzyć wnętrze w starym stylu?

Planując remont mieszkania oraz zmianę wystroju wnętrza warto przejrzeć ofertę sklepową oraz dostępne w katalogach inspiracje. Jeśli nie mamy konkretnej koncepcji i planu działania, będzie to dla nas pomoc w wyborze odpowiedniego wykończenia wnętrza oraz wyposażenia. Zadbajmy, aby miejsce, które stworzymy było użyteczne, ale też estetyczne. Wybierzmy elementy, które będą sprawiały, że poczujemy się w nim dobrze.

Inspirujące retro klimaty…

Jednym z pomysłów na wykończenie wnętrza jest styl retro, czyli nawiązujący do minionych epok.  Uzyskamy go poprzez dobór odpowiednich mebli oraz detali. Zacznijmy od przygotowania pomieszczenia – imitacje starych cegieł dostępne na tej stronie https://cekobud.pl/pl/23-podlogi-ceglane będą idealnym nawiązaniem do wiekowego budownictwa i nadadzą całości wyjątkowego charakteru. Ściany możemy pozostawić gładkie lub w celu spotęgowania wrażenia klimatu „vintage” można użyć tynków glinianych. Sprawi on, że elewacja zyska bardziej surowy wygląd. Ponadto glina ma wiele zalet – poza magazynowaniem ciepła, ma również właściwości antygrzybiczne, ponieważ doskonale reguluje wilgoć. Jest to materiał łatwy i prosty w obróbce.

Detal ma znaczenie

Dopełnieniem wnętrza w starym stylu będą adekwatnie dobrane meble i dodatki. Możemy kupić sprzęty inspirowane starymi modelami, bądź znaleźć prawdziwe vintage perełki w Internecie – wiele osób pozbywa się starych mebli. Czasami wystarczy je nieco odświeżyć, bądź dostosować do naszych potrzeb. Takie wnętrza cechuje eklektyzm, nie bójmy się łączyć różnych rodzajów mebli, ale pamiętajmy, aby nie przesadzić z efektem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *