Jak urządzić własną kuchnię, aby niczego w niej nie brakowało?

Kuchnia jest sercem domu. Dlatego nie należy jej zaniedbywać, jeśli chodzi o rozmieszczenie mebli. Dziś pokażemy Ci, jak urządzić własną kuchnię, aby niczego w niej nie brakowało.

Zlewozmywak

Zlewozmywak brązowy, czarny czy granitowy, powinien być umieszczony w taki sposób, aby nie przeszkadzał w pracy w kuchni. Powinien być również umieszczony w pobliżu źródła wody, aby nie trzeba było chodzić zbyt daleko, aby napełnić go wodą lub umyć naczynia.

Lodówka 

Lodówka powinna być umieszczona przy ścianie zewnętrznej, co zapewni maksymalną przestrzeń do przechowywania produktów spożywczych i innych przedmiotów potrzebnych w kuchni. Jeśli w kuchni są dwie lodówki, to po jednej można umieścić po obu stronach ściany, zachowując między nimi równe odległości.

Zamrażarka

Zamrażarka powinna znajdować się na jednym końcu ściany, a obok niej, po obu stronach, inne urządzenie, takie jak zmywarka czy pralka. W ten sposób będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie produktów spożywczych w zamrażarce, a także na przechowywanie innych urządzeń, takich jak zmywarka i pralka w pobliżu.

Kuchenka

Jest to jeden z najważniejszych elementów kuchni – miejsce, w którym gotuje się posiłki i podgrzewa wodę do mycia naczyń i przyborów kuchennych. Najczęściej spotykane rodzaje kuchenek to: palniki elektryczne, palniki gazowe (gaz) i kuchenki indukcyjne (indukcja). Kuchenki indukcyjne są droższe od gazowych, ale mają wiele zalet: nagrzewają się znacznie szybciej niż kuchenki gazowe; nie wymagają specjalnego paliwa; nie wymagają wentylacji podczas użytkowania; nie wydzielają zapachów do powietrza; można ich używać podczas gotowania z otwartą pokrywą (ponieważ nie ma płomienia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *