Sposoby na unowocześnienie salonu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od czasu do czasu nasze mieszkania i domy poddajemy remontom lub też po prostu staramy się odświeżyć wnętrza poprzez dodanie różnych nowoczesnych elementów. Jak uczynić to w salonie?

Meble

Tradycyjnie pomieszczenie to kojarzy się z fotelami oraz kanapą, a do tego oczywiście stół oraz miejsce na telewizor. By nadać pomieszczeniu nieco odmiennego charakteru dobrze jest sięgnąć po funkcjonalny mebel typu rozkładana sofa 2-osobowa. W wielu wariantach dostępna jest na https://sofart.pl/sofy/rozkladane2/2-osobowe/. Może ona zastąpić klasyczne siedziska i przy okazji przyda się z pewnością, gdy ktoś będzie chciał u nas przenocować.

Warto wykorzystać również kąty pokoju i zamiast ustawiać tam na siłę kwiaty czy szafki, lepiej sięgnąć po narożnik szary, dzięki któremu więcej osób będzie mogło usiąść w trakcie spotkania z przyjaciółmi czy rodziną. Oprócz tego klasyczną meblościankę można zastąpić wiszącymi półkami, które prezentują się zdecydowanie lepiej i zajmują przy okazji mniej miejsca.

Dodatki

Najprostszym sposobem na odmianę stylu i niewydanie przy tym wielu pieniędzy na remont jest zmiana dodatków oraz dekoracji. Nowoczesne wnętrza uwielbiają wszelkie tkaniny, zatem dobrym wyborem będą ładne poduszki na sofę i fotele oraz wszelkie inne materiałowe ozdoby. Rozwiązaniem na rozświetlenie i optyczne powiększenie przestrzeni będzie zawieszenie na ścianie dużego lustra.

Wreszcie sięgnąć można też po dodatkowe elementy oświetlenia, bowiem obecnym trendem jest dopuszczanie do pokojów jak największej ilości światła. Grube zasłony przy oknach lepiej zastąpić zatem zwiewnymi firankami lub odsłanianymi w pełni roletami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co podarować ukochanej z okazji rocznicy ślubu?
Co podarować ukochanej z okazji rocznicy ślubu?
Rocznica ślubu to wyjątkowy czas zarówno dla par z krótkim, jak i przede wszystkim z długim stażem małżeństwa. To nie […]
Dlaczego potrzebujemy garażu na naszej posesji?
Dlaczego potrzebujemy garażu na naszej posesji?
Możesz się zastanawiać, dlaczego potrzebujesz garażu na swojej posesji. Przecież możesz zaparkować swój samochód na zewnątrz na ulicy i nic […]
Dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy finansowego?
Dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy finansowego?
Podjęcie decyzji w sprawie pożyczki bywa trudne, szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze. Remont lub kupno mieszkania, […]