Jak wygląda renowacja kortów tenisowych – krok po kroku

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Korty tenisowe na skutek użytkowania z czasem tracą na jakości, dlatego tak ważna jest ich renowacja, która powinna się odbywać przynajmniej raz w roku. W jaki sposób należy więc dbać o boiska do tenisa ziemnego? W artykule zaprezentujemy najważniejsze aspekty związane z odnową kortu tenisowego.

Odnowa wybiegów 

Wybieg jest to obszar na korcie tenisowym, który podlega intensywnemu użytkowaniu. Jest to część która powinna podlegać najczęstszej pielęgnacji, ponieważ najszybciej dochodzi do jej ubytków. Przy użyciu specjalistycznych sprzętów czyszczących odnowione zostaną sztuczne, a także twarde nawierzchnie. Nieco inaczej wygląda dbanie o kortu z mączki czy naturalnej trawy – w tych przypadkach należy uzupełniać ubytki powierzchni. 

Poziomowanie kortów

Drugim istotnym zabiegiem jest poziomowanie kortów. W dzisiejszych czasach odbywa się to za pomocą zaawansowanej technologii, która w sposób niezwykle precyzyjny pomaga usunąć wszelkie nierówności na korcie. Najważniejsze jest to oczywiście na mączce, gdzie mogą robić się zbrylenia czy grudki. Maszyny do tego przeznaczone ubiją i wygładzą teren gry.

Równe linie tenisowe

Bardzo ważne jest, aby linie na korcie tenisowym były idealnie równe, dlatego najczęściej używa się do tego lasera krzyżowego, który w sposób bardzo precyzyjny określa wymiary linii i ich długość. Oczywiście, w zależności od rodzaju nawierzchni, linie są wykonywane z innych materiałów. Należy jednak pamiętać o tym, aby zawsze były one widoczne.

Skąd można uzyskać profesjonalną usługę renowacji kortów tenisowych?

Jest wiele firm, które mają w swojej ofercie – oprócz budowy kortów – również ich renowację. Warto zdecydować się co jakiś czas na tego typu odnowę. Przykładowo można skorzystać z oferty dostępnej pod adresem http://www.robtenis.com.pl/o-firmie/. Dzięki temu nasz kort będzie wyglądał profesjonalnie, a to pozwoli przyciągać coraz większą liczbę klientów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Powody dla których warto zapisać dziecko na sztuki walki
Powody dla których warto zapisać dziecko na sztuki walki
Decydując się na zapisanie dziecka na zajęcia ze sztuk walki można by w ten sposób zapewnić bardzo ciekawą atrakcję po […]
Jak sprawdzić wierzytelność firmy?
Jak sprawdzić wierzytelność firmy?
W dzisiejszych czasach coraz bardziej obawiamy się podejmowania długofalowych współprac z różnymi firmami. Rynek zmienia się tak dynamicznie, że podpisanie […]
W jaki sposób można docenić pracowników firmy?
W jaki sposób można docenić pracowników firmy?
Czy prowadzisz firmę i zatrudniasz pracowników? Warto doceniać swoich pracowników oraz ich ciężką pracę. Można obdarować ich drobnym, ale miłym […]