Jak zmienić kolor włosów, nie uszkadzając ich?

Zmiana koloru włosów to jeden z najbardziej tradycyjnych zabiegów, któremu poddają się panie na całym świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że koloryzacja jest bardzo ciężką próbą dla samych włosów i źle lub zbyt często przeprowadzana potrafi je zniszczyć, co zniweluje cały efekt osiągnięty zmianą wyglądu. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób się do tego zabrać, aby uniknąć problemów i cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem. Po pierwsze i najważniejsze, a o czym wiele kobiet zapomina, powinno się przestrzegać instrukcji, którą znajdziemy na opakowaniu preparatu.

Wydaje się to może oczywiste, ale nie każda osoba w ten sposób postępuje, więc warto o tym przypomnieć. Ponadto, nieważne, czy ktoś chce potraktować włosy rozjaśniaczem czy farbą, powinien je uprzednio umyć i dobrze wysuszyć, pozwoli to skutecznie nałożyć preparat i mieć pewność, że będzie działał tak, jak powinien. Jeśli chodzi o samo nakładanie farby, powinno się to robić od czubka głowy do końcówek, bowiem te ostatnie zazwyczaj dużo szybciej zmieniają kolor.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Aby farba zachowała maksimum swoich właściwości, należy ją nakładać od razu po wymieszaniu składników i – co bardzo ważne – trzeba ściśle przestrzegać czasu koloryzacji. Po całym zabiegu powinno się przemyć i spłukać włosy, na koniec nakładając na nie odżywkę, która zwykle jest dołączona do farby. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób mieszać farby i za pomocą jakich produktów, warto wejść na http://www.ivasklep.pl/blog/artykul/farby_do_wlosow.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *