Jaką formą zatrudnienia jest leasing pracowników?

Przedsiębiorca poszukujący pracowników do swojego zakładu może w tym celu przeprowadzić rekrutację z pomocą działu kadr własnej firmy, lub skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy. Metoda outsourcingu, czyli zlecenie firmie zewnętrznej wszystkich formalności związanych z naborem kadry, jest optymalnym rozwiązaniem dla pracodawców. Agencja może wyłonić odpowiedniego pracownika drogą własnej rekrutacji, albo zaproponować ciekawszą formę zatrudnienia – na zasadzie leasingu.

Na czym polega leasing pracowników?

Jest to całkowicie innowacyjna forma zatrudnienia, której popularność stale rośnie. Polega ona na tym, że agencja wyszukuje specjalistów w określonych zawodach, dokonuje weryfikacji, a następnie zatrudnia ich we własnej firmie. W przypadku obcokrajowców pomaga im załatwić wszystkie formalności, włącznie z legalizacją zatrudnienia. Taką osobę z uregulowaną sytuacją prawną na terenie Polski, agencja deleguje do pracy w innej firmie, w której właśnie jest zapotrzebowanie na fachowców w określonym zawodzie.

Ułatwienie dla pracodawców

Przedsiębiorca, który pozyska leasingowych pracowników, na przykład z agencji http://www.laxowork.pl/leasing-pracownikow-z-ukrainy/, nie jest obarczony dopełnianiem wszystkich obowiązków prawno-administracyjnych, bo agencja robi to we własnym zakresie. Pozwala mu to też na obniżenie kosztów zatrudnienia. Delegując pracownika, agencja zwraca szczególną uwagę na jego kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Taka rekomendacja daje pracodawcy pewność, że ta osoba dobrze się sprawdzi na powierzonym jej stanowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *