Jaką formą zatrudnienia jest leasing pracowników?

Przedsiębiorca poszukujący pracowników do swojego zakładu może w tym celu przeprowadzić rekrutację z pomocą działu kadr własnej firmy, lub skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy. Metoda outsourcingu, czyli zlecenie firmie zewnętrznej wszystkich formalności związanych z naborem kadry, jest optymalnym rozwiązaniem dla pracodawców. Agencja może wyłonić odpowiedniego pracownika drogą własnej rekrutacji, albo zaproponować ciekawszą formę zatrudnienia – na zasadzie leasingu.

Na czym polega leasing pracowników?

Jest to całkowicie innowacyjna forma zatrudnienia, której popularność stale rośnie. Polega ona na tym, że agencja wyszukuje specjalistów w określonych zawodach, dokonuje weryfikacji, a następnie zatrudnia ich we własnej firmie. W przypadku obcokrajowców pomaga im załatwić wszystkie formalności, włącznie z legalizacją zatrudnienia. Taką osobę z uregulowaną sytuacją prawną na terenie Polski, agencja deleguje do pracy w innej firmie, w której właśnie jest zapotrzebowanie na fachowców w określonym zawodzie.

Ułatwienie dla pracodawców

Przedsiębiorca, który pozyska leasingowych pracowników, na przykład z agencji http://www.laxowork.pl/leasing-pracownikow-z-ukrainy/, nie jest obarczony dopełnianiem wszystkich obowiązków prawno-administracyjnych, bo agencja robi to we własnym zakresie. Pozwala mu to też na obniżenie kosztów zatrudnienia. Delegując pracownika, agencja zwraca szczególną uwagę na jego kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. Taka rekomendacja daje pracodawcy pewność, że ta osoba dobrze się sprawdzi na powierzonym jej stanowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *