Jakie zaopatrzenie medyczne przyda się w salonie kosmetycznym?

Własny salon kosmetyczny to marzenie wielu kobiet. Nie jest to jednak sprawą łatwą: należy spełnić szereg wymagań, zdobyć potrzebne zaświadczenia i zezwolenia, z dużym wyprzedzeniem przygotować asortyment niezbędny do pracy. Jak się okazuje, wyposażenie salonu nie powinno się ograniczać jedynie do zakupu mebli, kosmetyków i sprzętu do zabiegów. Jednym z elementów, które z pewnością będą nam potrzebne, jest zaopatrzenie medyczne – jakie produkty dokładnie?

Bezpieczne i higienicznie

W obecnej sytuacji każda kosmetyczka w sklepie z zaopatrzeniem medycznym powinna zrobić spory zapas środków do szeroko rozumianej dezynfekcji oraz zachowania bezpieczeństwa. Maseczki, przyłbice, rękawiczki, jednorazowe oraz żele do dezynfekcji to artykuły, bez których nie można się obejść. Konieczny jest również zakup fartuchów higienicznych, które powinny być zmieniane i wyrzucane po każdym wykonanym zabiegu. W zakładzie kosmetycznym nie powinno również zabraknąć Acetonu, który jest niezbędny przy robienia manicure i pedicure, gdyż służy do usuwania lakieru z paznokci. Innymi potrzebnymi elementami w zakresie zaopatrzenia medycznego są: m.in. płyny i torebki do sterylizacji narzędzi i kompresy jałowe.

Jeśli w swoim gabinecie świadczymy usługi z zakresu medycyny estetycznej, takiej jak usuwanie zmarszczek czy wygładzanie poszczególnych twarzy i ciała, nasz asortyment należy poszerzyć o kaniule. Alternatywą jest wykonywanie tych zabiegów z wenflonem, które również warto zakupić i posiadać w swoim gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *