Jakie narzędzia wykorzystuje się do położenia kostki brukowej?

Kostka brukowa to materiał powszechnie stosowany w branży budowlanej i architektonicznej. Wprost idealnie nadaje się do wykonywania utwardzonych powierzchni użytkowych wokół domów jednorodzinnych, firm oraz obiektów użyteczności publicznej. Mowa tutaj przede wszystkim o ścieżkach, alejkach, tarasach, osiedlowych drogach czy podjazdach. Warunkiem wytrzymałości i estetyki takiego podłoża jest oczywiście prawidłowe ułożenie kostki przy wykorzystaniu mniej lub bardziej zaawansowanych narzędzi. 

Pamiętajmy o równym przycięciu poszczególnych elementów

Przy układaniu kostki brukowej przydadzą się w pierwszej kolejności chwytaki, które z jednej strony znacznie ograniczą czas przenoszenia kostek, z drugiej zaś zwiększą precyzję ich osadzania w wyznaczonych punktach. Do wyboru mamy modele ręczne, uniwersalne, zawieszane, rurowe oraz wzdłużne. Znajdziemy je w ofercie tego specjalistycznego sklepu z maszynami i sprzętami budowlanymi, jak choćby https://norwit.pl/8-narzedzia-brukarskie. Niezbędne okażą się też z pewnością łaty profilujące, przeznaczone stricte do wyrównywania podłoża. Najlepiej postawić na wersje automatyczne, ponieważ są niezwykle komfortowe w obsłudze. Oto pozostałe godne polecenia rozwiązania:

– wózek brukarski – służy do ekspresowego przewożenia kostek (alternatywę stanowi jedno- bądź dwukołowa taczka),

– ubijak młotkowy – do ostatecznego utwardzania przygotowanej powierzchni,

– narzędzia pomiarowe – w postaci miarki zwijanej, poziomicy i przymiaru brukarskiego (pozwalają wyeliminować nieestetyczne krzywizny i zachwiania w zakresie proporcji),

– łopata – do przenoszenia piasku, 

– myjka ciśnieniowa – do oczyszczenia gotowej kostki z pyłów,

– szlifierka kątowa z tarczą diamentową – przystosowana do przecinania betonu,

– rękawice i okulary ochronne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *