Modne osłony na okno

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciekawa aranżacja okna może znacząco wpłynąć na wystrój całego pomieszczenia. Trudno jednak jest zdecydować, co najbardziej będzie pasowało do danego pokoju, gdy na rynku pojawiło się tak wiele możliwości. Można przebierać w różnego rodzaju roletach, żaluzjach, firankach i zasłonach. Poniżej przedstawiono zestawienie modnych propozycji osłonięcia okna.

Żaluzje wracają do łask

Do niedawna żaluzje kojarzyły się głównie z przestrzenią biurową, jednak w latach dziewięćdziesiątych pojawiły się one również w naszych domach. Od jakiegoś czasu plastikowe żaluzje zniknęły z rynku, ale zostały zastąpione przez stylowe żaluzje drewniane. Tego typu osłona okna jest bardzo funkcjonalna, ponieważ pozwala na lepszą regulację ilości światła w pomieszczeniu, osłania nas także przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów.

Drewno jako materiał wykonania jest ostatnio nieodzownym elementem każdego modnego wnętrza. Zauważalny jest trend skierowany ku naturalnym materiałom, dlatego też w dekoratorstwie często pojawia się kamień naturalny, czy drewno, które ociepli każde pomieszczenie. Jeśli zatem zdecydujemy się na żaluzje drewniane, zyskamy modny oraz funkcjonalny dodatek do pokoju.

Rolety w małych pomieszczeniach

Do niewielkich pomieszczeń polecane są różnego rodzaju rolety. Osoby, które preferują bardziej klasyczny styl, na pewno docenią możliwość uszycia rolet materiałowych na miarę. Można więc zapewnić sobie eleganckie wykończenie okna, które będzie również funkcjonalne. Zasłony i firanki nie pasują do każdego pomieszczenia, zwłaszcza jeżeli dysponujemy małym metrażem. Jeśli jednak chcemy mieć w oknach materiałowe osłony, można zamówić rolety. Dostępne są modele łączące w sobie cechy firanki i zasłony. Pod spodem znajduje się tiulowa „firanka”, którą można okryć drugim kawałkiem płótna.

Ciekawym rozwiązaniem są również rolety w kasecie, które niemalże wtapiają się w okno. Mechanizm ukryty jest w kasecie, a jej kolor można idealnie dopasować do ramy okiennej. Sama roleta jest zaś umieszczona w prowadnicach, dzięki czemu przy uchylaniu okna nie będzie ona się przemieszczała. Możemy zatem zrezygnować z firan i zasłon na rzecz bardziej nowoczesnych, ale równie stylowych rozwiązań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Modne torebki na różne okazje
Modne torebki na różne okazje
Wśród kobiecych dodatków, niezbędnym elementem jest oczywiście torebka. Stanowi ona ciekawe dopełnienie wielu strojów. Oprócz tego jest oczywiście po prostu […]
Dzielnice Szczecina, w których warto szukać mieszkań na sprzedaż
Dzielnice Szczecina, w których warto szukać mieszkań na sprzedaż
Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego. Jest położony w północno-zachodniej części Polski, niedaleko granicy polsko-niemieckiej. Przecina go na pół rzeka Odrą. […]
Jak powinna wyglądać druhna?
Jak powinna wyglądać druhna?
Druhna to zaraz po pannie młodej najważniejsza kobieta na całym przyjęciu weselnym. Ma ona do odegrania niezwykle istotną rolę, a […]