Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do szycia?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do szycia.

   • Po pierwsze, rodzaj maszyny:Mechaniczna – uruchomienie i regulacja prędkości odbywa się za pomocą pedału, a dobieranie odpowiednich parametrów ściegu wykonuje się manualnie.Elektroniczna – pozwala na wybranie ściegu, a gęstość i szerokość ustawiane są fabrycznie. Posiada większy wybór ściegów ozdobnych. Urządzenia te posiadają zazwyczaj wyświetlacz LCD, który wyświetla wiele informacji.Sprawdź przykładową ofertę: maszyny do szycia brother.Komputerowa – jest podobna do elektronicznej, ale dodatkowo pozwala na zapisywanie własnych ustawień. Posiadają też zaprogramowane wzory liter. Jest to najbardziej zaawansowany rodzaj maszyny do szycia.
   • Po drugie, rozważyć trzeba rodzaj chwytacza, wśród których wyróżnia się wahadłowy i rotacyjny. Jest to sposób podawania nici z dolnego bębenka. Maszyny prostsze posiadają chwytacz wahadłowy, a te droższe – rotacyjny. W przypadku chwytacza rotacyjnego wymiana bębenka jest łatwiejsza, a maszyny pracują ciszej.
   • Po trzecie, dostępne ściegi:- klasyczne – za ich pomocą można zrobić właściwie wszystko.- elastyczne – są przydatne w maszynie, można szyć elastyczne dzianiny.- ozdobne – służą do wykonywania elementów ozdobnych. Ściegi te nie są koniecznością, ale będą ciekawym dodatkiem overlockowe – zastosowanie podczas zszywania i obrabiania tkanin. Można ładnie wykończyć brzegi. Literki – nie są to najważniejsze ściegi, ale przydadzą się do wyszywanie liter w materiale.
   • Po czwarte, sposób montowania i regulowanie docisku stopki. System mocowania, który jest najczęściej polecany to typu Matic, ponieważ istnieje duża ilość stopek o takim rozwiązaniu. Charakteryzują się łatwą i bardzo szybką wymianą. Co do regulacji docisku – ma to znaczący wpływ na transport materiału podczas szycia.

Artykuł napisany we współpracy z producentem maszyn do szycia przemysłowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa certyfikat ssl?
Jak działa certyfikat ssl?
SSL to inaczej Secure Socket Layer. To protokół elektroniczny, który zabezpiecza transmisję danych w sieci. Jego ochronna rola to na […]
Jak stworzyć udaną stylizację dla osoby o rozmiarach XXL?
Jak stworzyć udaną stylizację dla osoby o rozmiarach XXL?
Posiadanie szczupłej, zgrabnej sylwetki to marzenie niejednej kobiety i mężczyzny, jednak nie każdy może pochwalić się nienagannym ciałem, a zdecydowana […]
Jak ubierać dziecko w upalne dni?
Jak ubierać dziecko w upalne dni?
Lato to szczególna pora roku, w czasie której należy dbać nie tylko o wystarczające nawodnienie, ale i o to, by […]