Niezbędne akcesoria dla początkującego motocyklisty

Jazda motocyklem gwarantuje mnóstwo niezapomnianych emocji, dlatego nie dziwi fakt, że z roku na rok wzrasta liczba osób rozpoczynających swoją przygodę z dwoma kółkami. W takiej sytuacji niezbędne jest zawsze zaopatrzenie się w szereg rozmaitych akcesoriów. Część z nich poprawia bowiem osiągi maszyny i podnosi jej atrakcyjność wizualną, natomiast inne wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo poruszania się po drogach. W dalszej części artykułu zostaną wymienione najbardziej przydatne elementy.

Nie zapomnijmy o gadżetach elektronicznych 

Każdy początkujący motocyklista musi przede wszystkim zakupić porządny kask, który skutecznie ochroni jego głowę przed urazami powstałymi wskutek ewentualnego wypadku bądź kolizji. Najlepiej sprawdzi się model z podnoszoną szczęką, specjalną blendą przeciwsłoneczną i otworami wentylacyjnymi. Drugi wymagany element to buty dostosowane do preferowanego stylu jazdy – koniecznie z wbudowanymi protektorami, wysoką cholewką oraz antypoślizgową podeszwą. Oczywiście nie obejdzie się również bez kurtki i spodni z ochraniaczami, ewentualnie dedykowanego kombinezonu. Oto pozostałe godne polecenia rozwiązania:

  • skórzane rękawice z regulowanym mankietem i zbrojeniami kevlarowymi,
  • kufer lub sakwa do wygodnego przewożenia rzeczy,
  • ciężarki redukujące wstrząsy na kierownicy,
  • crashpady zabezpieczające wrażliwe podzespoły jednośladu przed uszkodzeniem,
  • blokada łańcucha,
  • uchwyt na telefon.

Oprócz tego warto posiadać profesjonalną nawigację ze zaktualizowanymi mapami (sprawdzi się na długich trasach) oraz wideorejestrator z GPS-em, który zapewni nagranie dla policji i ubezpieczyciela w razie wypadku. Wszystkie wymienione powyżej akcesoria znajdziemy w ofercie tego sklepu online: https://motoklan.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *