Podstawowe akcesoria szpiegowskie

W naszym kraju z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się korzystanie z usług profesjonalnych biur detektywistycznych. Zatrudnione tam osoby w swojej codziennej pracy korzystają nie tylko z nowoczesnych telefonów komórkowych i komputerów, ale przede wszystkim – z zaawansowanych technologicznie urządzeń i akcesoriów szpiegowskich. Tego typu rozwiązania w większości nie są możliwe do wykrycia, co znacznie zwiększa ich skuteczność. Chodzi tutaj m.in. o sprzęt podsłuchowy, różnego rodzaju lokalizatory czy kamery.

Największa zaleta to niewielki rozmiar

Jednym z podstawowych akcesoriów szpiegowskich jest tzw. listwa GSM, która potrafi przekazać czysty dźwięk z dosłownie dowolnego miejsca. Wymaga ona jedynie wyposażenia w kartę SIM, pozwalającą na swobodne łączenie się urządzenia z siecią. Alternatywą dla niej są klasyczne podsłuchy w formie małych pluskiew. Kolejnym niezbędnym sprzętem w pracy detektywa są mini kamery (gwarantujące obraz w rozdzielczości co najmniej HD), które z powodzeniem można ukryć w obiektach różnej wielkości – pluszowych maskotkach, lampkach, budzikach, doniczkach czy na półce z książkami. W sklepach znajdziemy nawet gotowe przedmioty codziennego użytku z wmontowanymi kamerkami – np. długopisy, okulary oraz breloczki na klucze.

Ciekawymi akcesoriami są również zagłuszacze, zabezpieczające przed podsłuchiwaniem ze strony innych osób. Ich zastosowanie jest doskonałym sposobem na zapewnienie sobie maksymalnej prywatności – czy to w mieszkaniu prywatnym, czy w firmie. Nie można też zapomnieć o lokalizatorach GPS, które pomagają w ustalaniu miejsca danego przedmiotu albo osoby. Tego typu nadajnik GPS w sklepie kosztuje stosunkowo niewiele, a korzyści z jego używania są ogromne – m.in. można dzięki niemu szybko odnaleźć poszukiwane auto albo sprawdzić, co robi nasze dziecko po opuszczeniu szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *