Rodzaje rolet – co je różni?

Współczesne rolety to bardzo szeroka grupa produktów, w której konsumenci na pewno znajdą coś adekwatnego do stylu wnętrza czy indywidualnych potrzeb. Co najwyżej nieco problematyczny może okazać się wybór konkretnego modelu. Przydadzą się wówczas informacje, dzięki którym łatwiej odróżnić rolety i dopasować je do swoich oczekiwań. Zatem czym charakteryzują się poszczególne ich odmiany?

Materiał wykonania i sposób zwijania

Większość rolet jest obecnie wykonywanych z tworzyw sztucznych, głównie poliestru. Jednak chociażby modele rzymskie szyje się z materiału, który następnie podczas podnoszenia zasłony układa się warstwami. Jeżeli do rolet zaliczyć żaluzje, to jednym z dostępnych rozwiązań jest naturalne drewno. Pięknie komponuje się z różnymi stylami wnętrzarskimi. Podobny efekt dają rolety 3D, w zależności od potrzeb można nimi całkowicie zasłonić lub odsłonić okno, a także stworzyć mniejsze lub większe prześwity.

Sporo opcji dają też modele plisowane, którymi zasłania się wybraną część szyby. Potrzebne są w tym wypadku jednak odpowiednie prowadnice. W stworzeniu w pełni profesjonalnego efektu aranżacji pomogą rolety w kasecie PCV. Ta ostatnia zasłania mechanizm przytwierdzony do ramy okna lub ściany, przez co całość prezentuje się bardziej stylowo.

Rolety różnią się wielkością, kolorem, mechanizmem zwijania i sposobem montażu. Można wieszać je zarówno we wnęce okiennej, jak również bezpośrednio nad nią. Na znaczeniu ostatnimi czasy zyskują modele przytwierdzone do ramy okna, często zupełnie bezinwazyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *