Trendy w urządzaniu mieszkań

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moda w dekoratorstwie zmienia się równie szybko jak ta dotycząca ubrań. Wpływa ona często na wybór kolorów, stylistykę mebli oraz dobór dekoracji, nawiązujących do konkretnych motywów dekoracyjnych. Jakie nowości w urządzaniu wnętrz pojawiły się w ostatnim czasie? Poniżej przedstawiamy dwa, silne trendy.

Tęsknota za zielenią

Coraz częściej zieleń w mieszkaniu staje się integralnym elementem wystroju. Co prawda niemalże od zawsze nasze domy zdobiły różnego rodzaju rośliny doniczkowe, ale teraz dzieje się to na ogromną skalę. Chodzi o całe ściany zieleni, wkomponowane w pomieszczenia. Modne są na przykład ogromne ogrody wertykalne, często stworzone z mchu bądź roślin o zwisłym pokroju. Mocowane są one do ścian na specjalnie zbudowanych stelażach. Inną propozycją jest na przykład las w łazience.

Tu sprawdzają się bardzo dobrze rośliny tropikalne, które uwielbiają wilgoć. W podłodze montowana jest specjalna rynna, w której umieszcza się rośliny w podłożu. Aby kompozycja zlała się z otoczeniem, całość jest wysypana żwirem barwionym na kolor podłogi. W ten sposób możemy mieć tropikalny las we własnym domu i będzie on stanowił spójną całość z wystrojem wnętrza.

Dekoracje ze sprzętu

Kolejnym silnym trendem jest tworzenie dekoracji ze sprzętów niezbędnych w domu. Coś, co dawniej było ukrywane za obudowami, dziś jest niemalże eksponowane. Często zauważalne jest to w dekoracji niewielkich pomieszczeń, gdzie każdy drobiazg ma duże znaczenie. Wyróżniają się tu bardzo nowoczesne grzejniki do łazienki.

Są one tak zaprojektowane, aby oprócz spełniania swojej nadrzędnej funkcji, stanowiły także element dekoracyjny. Ozdobne grzejniki łazienkowe nie tylko regulują temperaturę pomieszczenia, ale doskonale uzupełniają projekt poprzez swój estetyczny wygląd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Warunkowe zwolnienie z więzienia – w jakich przypadkach jest to możliwe?
Warunkowe zwolnienie z więzienia – w jakich przypadkach jest to możliwe?
Warunkowe przedterminowe zwolnienie z więzienia jest środkiem probacyjnym. Jego głównym celem jest więc wypuszczenie konkretnej osoby przebywającej w więzieniu za […]
Jak postawić altanę?
Jak postawić altanę?
Dobrze zaprojektowana, a przede wszystkim fachowo wykonana altana może się stać główną ozdobą przydomowego ogrodu, a także znakomitym miejscem na […]
Jak dowiedzieć się, ile kosztuje twoja nieruchomość
Jak dowiedzieć się, ile kosztuje twoja nieruchomość
W sytuacji, kiedy jesteśmy właścicielami nieruchomości, ważna powinna być dla nas wiedza na temat jej faktycznej wartości. Dynamika zmian cen […]