Rolety, zasłony, firany – możliwości ozdobienia dużych wnętrz

Aranżacja okna jest istotnym elementem wystroju wnętrza i może decydować o całym jego charakterze. Powinna być spójna ze stylistyką całego pomieszczenia i maksymalnie funkcjonalna. Dlatego podczas planowania wystroju trzeba przeanalizować jakie rolety, zasłony lub firany będą najodpowiedniejsze. Wygląd okna będzie miał szczególne znaczenie w dużych pomieszczeniach, gdzie jest ono wyraźną dominantą. Warto zwrócić uwagę na cechy konkretnego pomieszczenia, takie jak to czy jest to pomieszczenie frontowe, dobrze widoczne z ulicy oraz jakie funkcje ma spełniać.

Ciekawe inspiracje

Oryginalnym rozwiązaniem jest zestaw łączący zasłony woalowe i zwykłe rolety. Takie zasłony są przepiękne, dodają wnętrzu lekkości i klimatu, ale słabo chronią przed promieniami słonecznymi i wzrokiem przechodniów. Z kolei rolety są bardzo funkcjonalne, jednak najlepiej pasują do nowoczesnych wnętrz. Takie zestawianie pozwoli uzyskać maksymalną funkcjonalność przy zachowaniu walorów estetycznych pozwalających na zastosowanie go we wnętrzach o różnorodnej stylistyce.

Duże, łączące kilka funkcji pomieszczenia są bardzo popularne. Bywa, że salon jest jednocześnie gabinetem lub biblioteką. W takim przypadku właściciele domów często decydują się na okna wykuszowe, które można zaaranżować na przykład na uroczy kącik czytelniczy. Wybierając elementy wystroju, nie można zapomnieć o firanach krótkich do pokoju, ponieważ klasyczne, długie firany nie sprawdzą się. Takie rozwiązanie doda przytulności i ułatwi dostęp do kącika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *