Tatuaż – co powinieneś o nim wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tatuaż jest formą sztuki, która istnieje od tysięcy lat. Jest to sposób wyrażania siebie poprzez trwałą sztukę ciała.

Tatuaże można znaleźć na ludziach ze wszystkich środowisk, od znanych celebrytów do sportowców, a nawet astronautów. Tatuaże nie są tylko na pokaz; mogą opowiadać historię o użytkowniku lub jego zainteresowaniach, albo po prostu być dziełem sztuki, na które użytkownik z przyjemnością patrzy każdego dnia.

Tatuaże stały się bardziej popularne w ostatnich latach, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed ich wykonaniem. Oto kilka faktów na temat tatuaży:

Tatuaże są trwałe

Po wstrzyknięciu tuszu do skóry nie można go usunąć bez blizny w miejscu, w którym został zastosowany. Istnieją pewne zabiegi dostępne, które mogą pomóc wyblaknąć tatuaż w czasie, ale te zwykle wymagają wielu zabiegów i kosztują setki dolarów za każdym razem.

Tatuaż obejmuje igły wchodzące głęboko w skórę

Podczas gdy wielu ludzi dostaje tatuaże, gdy są młodzi i zdrowi, niektórzy będą żałować swojego wyboru w późniejszym okresie życia, gdy ich układ odpornościowy zaczyna słabnąć, a ich ciała nie są w stanie leczyć się tak szybko, jak kiedyś. Tatuaż to otwarta rana, więc zawsze istnieje ryzyko infekcji podczas gojenia.

Tatuaże da się usunąć

Jedynym sposobem na usunięcie tatuażu jest operacja laserowa. Zabieg wykorzystuje światło o wysokiej intensywności do rozbicia cząsteczek atramentu i zniszczenia ich. Usuwanie tatuażu tą metodą może wymagać kilku zabiegów i może trwać kilka miesięcy, aby je zakończyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kawy o nietuzinkowym smaku
Kawy o nietuzinkowym smaku
Aromat dobrej kawy napawa optymizmem i spokojem. Dzięki niej możemy każdego dnia mieć chwilę tylko dla siebie, albo rozkoszować się […]
Jak naprawić popsute auto?
Jak naprawić popsute auto?
Auto odmawia posłuszeństwa, a nasz budżet nie pozwala na kosztowne naprawy? Chyba każdy chociaż raz był w takiej sytuacji. Często […]
Ogrzewanie elektryczne, jako tańsza i bardziej ekologiczna alternatywa
Ogrzewanie elektryczne, jako tańsza i bardziej ekologiczna alternatywa
Przez wiele lat w świadomości przeciętnego Kowalskiego elektryczne ogrzewanie znane było jako bardzo drogie i nieekonomiczne. Jest to jednak nieprawda […]