Nowoczesne rodzaje oświetlenia domowego

Oświetlenie to jeden z najbardziej istotnych elementów wystroju wnętrz w każdym domu czy mieszkaniu. Bardzo często odpowiada ono bowiem za nastrój oraz wpływa na samopoczucie domowników. Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych aż roi się od różnorodnych lamp i innych opraw, które pasują do nowoczesnych stylów architektonicznych. Przykładem takiego produktu jest choćby plafon drewniany, znakomicie komponujący się ze stylem skandynawskim.  

Postaw na niebanalne materiały

Kluczem do udanej aranżacji domu lub mieszkania jest przede wszystkim spójna stylistyka. Nie oznacza to jednak, że wszystkie źródła światła w naszych pomieszczeniach muszą być identyczne. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie w nich różnych nowoczesnych lamp i opraw. Jeśli chodzi o klasyczne oprawy sufitowe, to obecnie najmodniejsze są modele z kloszami w kształcie kuli, wykonane z metalu, przezroczystego szkła (ekspozycja dekoracyjnej żarówki) i emaliowanego tworzywa sztucznego. W większych wnętrzach doskonale spisują się natomiast żyrandole o pająkowatym kształcie.

Oświetlenie domu wewnętrzne może też obejmować innowacyjne lampy w formie reflektora na metalowym lub stalowym statywie (znakomicie pasujące do stylu loftowego i industrialnego), modernistyczne kinkiety na regulowanych wysięgnikach oraz wysokie lampy podłogowe bez klosza (z samą żarówką). Na uwagę zasługują ponadto następujące elementy:

– listwy z żaróweczkami LED-owymi, które nadają się do zamontowania m.in. nad półką z książkami lub blatem kuchennym

– oprawy punktowe (LED lub halogeny), idealne np. jako oprawa świetlna wokół lustra w łazience

– plafony – okrągłe, prostokątne lub owalne, łatwe w montażu i niezwykle uniwersalne (można je z powodzeniem umieścić zarówno w garderobie, jak i jadalni czy łazience)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *