Jak zapobiegać trwałym zabrudzeniom na umywalce?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ładna umywalka wcale nie jest tania, więc nic dziwnego, że chcesz ją utrzymać w dobrym stanie, bez osadów, czy innych zabrudzeń. To coś, z czego korzystają wszyscy goście, gdyż udają się do toalety w czasie odwiedzin, dlatego naprawdę warto zadbać o jej czystość.

Trwałe przebarwienia? Już nie takie trwałe!

Spróbuj użyć pasty do zębów, która zawiera sodę oczyszczoną. Pasta do zębów pomoże usunąć plamy z umywalki – https://www.xxlinox.pl/pl/umywalki/. Jeśli to nie pomoże, popularnym rozwiązanie jest również ocet lub soku z cytryny, które stosunkowo dobrze radzą sobie z cięższymi zabrudzeniami w postaci plam.

Wspominaliśmy o niej w przypadku pasty do zębów, jednak w niej, jest to tylko składnik. Czysta soda oczyszczona może naprawdę czynić cuda i to w większości przypadków, gdy spotykamy się z uporczywymi i długotrwałymi zabrudzeniami. Jeżeli szorując, wciąż nie możesz pozbyć się zabrudzenia, spróbuj po prostu zwiększyć ilość sody.

Czy istnieją umywalki odporne na zabrudzenia?

Odpowiedź jest prosta, niestety nie. Wszystko może ulec zabrudzeniu, z tego powodu wiele osób decyduje się na umywalki z materiałów stosunkowo odpornych na plamy. Należą do nich:

Polipropylen – umywalki z polipropylenu są wysoce odporne na plamy i zarysowania. Są również łatwe w czyszczeniu i konserwacji, ponieważ można je przetrzeć wilgotną szmatką lub wyczyścić mydłem.

Laminat – umywalki laminowane są wykonane z kilku warstw różnych materiałów, co nadaje im piękny wygląd, a jednocześnie czyni je trwalszymi niż inne. Są mniej podatne na zarysowania i uderzenia niż inne materiały, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi lub zwierzętami w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Popularne materiały, z których produkuje się pościel
Popularne materiały, z których produkuje się pościel
Większość osób, kupując nowy komplet poszewek do sypialni, kieruje się przede wszystkim rozmiarem oraz kolorystyką, mniejszą wagę przywiązując do rodzaju […]
Jak wypożyczyć wózek inwalidzki?
Jak wypożyczyć wózek inwalidzki?
Wynajem wózka inwalidzkiego może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują tymczasowej pomocy w poruszaniu się. Niezależnie od tego, czy […]
Co posiadają nowoczesne muzea?
Co posiadają nowoczesne muzea?
Muzeum to miejsce, które większości osób słusznie kojarzy się z gromadzeniem, przechowywaniem oraz udostępnianiem zwiedzającym różnych cennych zbiorów czy kolekcji […]