Z jakimi problemami rodzinnymi udać się do adwokata?

Duża część społeczeństwa ma kłopoty związane z relacjami z rodziną. Często nie dotyczą one jedynie błahych spraw, a ich natura okazuje się bardziej skomplikowana, gdy dotyczą takich spraw jak np. finanse. Jednak należy się zastanowić, z jakimi problemami rodzinnymi udać się do adwokata?

Profesjonalna pomoc

Adwokaci specjalizujący się w takich sprawach zajmują się przede wszystkim rozwodami. Jest to zazwyczaj dość delikatny temat, dlatego warto poświęcić czas na znalezienie osoby, która będzie wystarczająco kompetentna, aby sprawa została zakończona w odpowiednim czasie. Szukając odpowiedniego adwokata warto sprawdzić, jakimi sprawami się zajmuje, najczęściej takie informacje zawarte są na stronach internetowych, jak np. w przypadku jednej z opolskich kancelarii, którą znajdziemy pod adresem https://www.adwokat-figzal.pl/rozwody-i-alimenty/rozwody/. W takich sprawach również zająć się ustaleniem sposobu podziału majątku w przypadku par, które przed zawarciem małżeństwa nie zawarły umowy o rozdzielności majątkowej, zwanej intercyzą. Sprawy rozwodowe są dodatkowo utrudnione przez związki emocjonalne, szczególnie jeśli para starająca się o rozwód ma dzieci.

Czego jeszcze mogą dotyczyć sprawy rodzinne?

Tu pojawia się kolejny typ spraw, z którymi warto zgłosić się do adwokata – ustalenie wysokości alimentów oraz kontaktów z dzieckiem. Zadaniami adwokata w tym przypadku jest pomoc w ustaleniu wysokości żądanych alimentów. Natomiast jeśli chodzi o utrzymywanie kontaktu z dzieckiem po rozwodzie, adwokat powinien dołożyć wszelkich staranności, aby ich częstotliwość oraz przebieg zostały w precyzyjny sposób ustalone. Nieścisłości oraz niedomówienia w tym temacie mogą bowiem skutkować konfliktami między rodzicami, w których niestety bardzo często poszkodowane są dzieci, które w przypadku rozwodu rodziców należy objąć szczególną ochroną. 

Zakres spraw, z którymi należy udać się do adwokata obejmuje głównie sprawy, regulowane przez prawo rodzinne. Ze względu na zawiłość przepisów oraz szczególnie emocjonalny aspekt takich spraw, warto jednak skorzystać z fachowej pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *