Zespół muzyczny na wesele – cena

Choć wynajęcie zespołu weselnego jest z pewnością droższe, aniżeli zatrudnienie DJ’a, to jednak niesie ze sobą bardzo wiele zalet, jak choćby podniesienie prestiżu imprezy, możliwość kontaktu z żywą muzyką, czy mobilność zespołu (możliwość muzykowania w każdym miejscu) oraz wiele innych.

Jeśli zastanawiamy się nad kwestią: „Zespół muzyczny na wesele – cena.”, powinniśmy wiedzieć, że tak naprawdę nie ma reguły jeśli chodzi o stawki. Wszystko zależne jest od bardzo wielu kwestii: ilości osób w zespole, rozległości repertuaru, ilości godzin grania, przerw między tzw. „setami”, konieczności dojazdu (i/lub noclegu), ale też obecności usług dodatkowych jak np. granie na poprawinach, pod domem, w kościele lub urzędzie, czy pod salą. Dodatkową kwestią są również „punkty kulminacyjne” w trakcie wesela: tort, podziękowania dla rodziców, czy oczepiny – jeśli oczekujemy określonych utworów na tę okazję – być może będziemy musieli liczyć się z wyższą stawką. Na ostateczny kształt ceny wpływ ma również czas wyprzedzenia, z jakim „rezerwujemy” dany zespół – jeśli szukamy zespołu „na już” – opłata będzie z pewnością wyższa (o ile zespół będzie dysponować czasem w danym terminie), aniżeli w momencie w którym zamawiamy usługę przykładowo dwa lata wcześniej. Rozpiętość cenników jest naprawdę szeroka i waha się między 1500 a 5000 złotych, choć zespoły z tak zwanej „górnej półki”, z rozbudowanym instrumentarium i długim zawodowym stażem, wyceniają swoje usługi nawet na 7000 – 10000 złotych.

Wybierając zespół weselny pod względem ceny, zastanówmy się więc jaki jest jej stosunek do oferowanych usług – czyli jakości, rozpiętości oraz dopasowania do naszych potrzeb i oczekiwań.
Swoje poszukiwania zacznij od Internetu, w przeglądarce wpisując hasła m.in.: “zespoły weselne Bydgoszcz ”, czy “zespoły weselne Toruń” na pewno znajdziesz szeroką gamę ciekawych ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × 3 =