Basen w ogrodzie – jak utrzymać go w czystości?

Basen w ogrodzie przynosi frajdę i ochłodę podczas upalnych dni. Należy jednak pamiętać o tym, że woda w basenie szybko robi się mętną, rozwijają się w niej glony i już po kilku dniach może nie nadawać się do rekreacji. Warto wiedzieć, co zrobić, by cieszyć się bezpieczną i przyjemną kąpielą w basenie na dłużej.

Pompy filtrujące i chemia basenowa

Utrzymanie czystej i klarownej wody w basenach przydomowych wymaga zastosowania urządzeń filtrujących, które „wyłapują” zanieczyszczenia, oczyszczając wodę nawet z niewielkich drobin. W sprzedaży najpopularniejsze są pompy wykorzystujące filtry kartuszowe lub bardziej zaawansowane pompy piaskowe. Jednocześnie z oczyszczaniem wody należy zastosować chemię basenową, która reguluje pH wody i zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów czy rozwojowi glonów. Większość chemii basenowej opiera się na działaniu chloru, którego dawka musi zostać odpowiednio dobrana do pojemności basenu.

Odkurzacze do basenów

W celu usuwania zanieczyszczeń ze ścianek i dna basenu warto wykorzystywać specjalne odkurzacze, które pochłaniają zanieczyszczenia i są dedykowane dla zbiorników o różnych kształtach. Pozwalają one na pochłanianie zanieczyszczeń nawet z trudno dostępnych miejsc. Urządzeniami można sterować przy pomocy specjalnego pilota, dlatego są wyjątkowo wygodne i komfortowe, nie wymagając zaangażowania dodatkowych osób. Wybór urządzeń można znaleźć np. pod adresem https://zodiacpolska.pl/. Warto wybierać urządzenia sprawdzonych firm, które są wyjątkowo skuteczne w oczyszczaniu basenów ogrodowych i oczek wodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *