Dopadł cię stres? Reaguj szybko!

Istnieje wiele sposobów na leczenie stresu, a nie wszystkie są skuteczne. Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć jest to, że stres jest odpowiedzią na wyzwanie w twoim życiu. To nie sam stres powoduje problemy – chodzi o to, jak reagujesz na stres. Jeśli możesz nauczyć się zarządzać stresem, będziesz w stanie zmniejszyć lub wyeliminować złe skutki, jakie wywiera on na twoje ciało i umysł. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić:

Oddychaj głęboko i powoli

Kiedy jesteś zestresowany, twój oddech ma tendencję do stawania się płytkim i szybkim. Utrudnia to organizmowi uzyskanie wystarczającej ilości tlenu, co sprawia, że czujesz się gorzej. Spróbuj brać głębokie oddechy – zwłaszcza przez nos – aż oddech wróci do normy i pozostanie w niej przez kilka minut.

Ćwicz regularnie

Co najmniej trzy razy w tygodniu. Ćwiczenia pomagają złagodzić stres poprzez zwiększenie wydzielania endorfin (naturalnych substancji chemicznych w mózgu odpowiedzialnych za dobre samopoczucie), poprawę jakości snu i zmniejszenie niepokoju. Ćwiczenia zwiększają również poziom energii, poprawiają samoocenę, zmniejszają zmęczenie i poprawiają nastrój; promują również lepsze nawyki żywieniowe, które mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi, poprawić wskaźniki cholesterolu i zwiększyć siłę mięśni, co jest ważne dla zapobiegania upadkom w miarę starzenia się!

Czytaj dowcipy

Dowcipy mogą być niesamowicie zabawne, a także mogą pomóc Ci złagodzić stres. Humor jest jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami, takimi jak niepokój i złość, więc czytanie dowcipów pomoże Ci poczuć się szczęśliwszym, bardziej zrelaksowanym i mniej zestresowanym! Na sam koniec możesz również zaopatrzyć się w zabawkę antystresową ze strony: https://speedcube.pl/513-kostki-odstresowujace.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *