Cięcie plazmą CNC – jakie są zalety tego rozwiązania?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie plazmowe CNC jest jedną z najpopularniejszych technologii cięcia blach. Oferuje szereg korzyści w porównaniu z innymi metodami, w tym obniżenie kosztów i skrócenie czasu produkcji części, poprawę dokładności i większą powtarzalność.

Cięcie plazmowe CNC istnieje od wczesnych lat 90-tych, ale jego zastosowanie gwałtownie wzrosło w ostatnich latach, ponieważ producenci szukają sposobów na obniżenie kosztów przy zachowaniu jakości.

Oto kilka korzyści wynikające z zastosowania cięcia plazmowego CNC:

Obniżone koszty

Cięcie plazmowe CNC jest szybkim procesem, który może szybko i łatwo przeciąć gruby materiał. Dzięki mniejszej ilości pracy ręcznej wymaganej do obsługi sprzętu, technologia ta jest idealna dla wysokonakładowych operacji produkcyjnych, gdzie wydajność jest kluczowa.

Zwiększona dokładność

Jedną z zalet cięcia plazmowego CNC w porównaniu z cięciem laserowym jest to, że zapewnia ono większą dokładność, ponieważ metal nie wygina się podczas cięcia, tak jak plastik podczas cięcia wiązką lasera. Oznacza to, że cięcia są czystsze i bardziej precyzyjne niż te wykonywane przez lasery lub piły – nawet jeśli nie są idealne przy pierwszej próbie!

Większa powtarzalność

Powtarzalność odnosi się do zdolności maszyny do wielokrotnego wykonywania tego samego cięcia bez żadnych zmian w rozmiarze lub kształcie za każdym razem – coś, co jest szczególnie ważne podczas pracy ze złożonymi kształtami, takimi jak bloki silnika lub inne części.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: http://www.zwir-kop.pl/index.php?op=str,11,14,0&j=.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni wózek dla naszego dzidziusia?
Jak wybrać odpowiedni wózek dla naszego dzidziusia?
Wybór wózka to nie lada wyzwanie dla rodziców oczekujących na swoje pierwsze dziecko. Zazwyczaj kierujemy się wyglądem pojazdu dla maluszka, […]
Jakie zabiegi przysługują pacjentom udającym się do stomatologa na NFZ?
Jakie zabiegi przysługują pacjentom udającym się do stomatologa na NFZ?
Sytuacja związana z pandemią skomplikowała życie wielkopolskim pacjentom, którzy korzystają na co dzień z publicznej służby zdrowia. Wydłużone kolejki i […]
Upadłość konsumencka – czym jest i jak należy sobie z nią radzić
Upadłość konsumencka – czym jest i jak należy sobie z nią radzić
Upadłość konsumencka to procedura sądowa, która ma na celu oddłużenie osoby, która nie poradziła sobie ze zobowiązaniami finansowymi. Jest przeznaczone […]