Komu zlecić naprawę pompy?

Pompy to urządzenia wykorzystywane powszechnie w licznych gałęziach przemysłu. Zasilają rozmaite układy hydrauliczne, skutecznie przekształcając energię mechaniczną w energię hydrostatyczną. Standardowy model działa na takiej zasadzie, że po jego uruchomieniu wytwarza się próżnia bezpośrednio przy wylocie, co skutkuje zasysaniem płynu hydraulicznego do komory, skąd później pod wpływem wysokiego ciśnienia trafia on do tzw. kanału tłocznego. Niestety od czasu do czasu pompy psują się i wymagają wówczas fachowej naprawy. 

Samodzielna ingerencja w konstrukcję to bardzo zły pomysł 

Wśród pomp hydraulicznych obecnie najbardziej popularne są modele zębate, łopatkowe, wielotłoczkowe, a także śrubowe. Niezależnie od rodzaju sprzętu ulega on z czasem naturalnemu zużyciu, zwłaszcza jeśli jest eksploatowany wyjątkowo intensywnie – np. w warsztacie rzemieślniczym lub zakładzie przemysłowym. Oczywiście zdarza się też, że konkretny element konstrukcyjny dotknie przypadkowa awaria (łożysko, część obrotową itp.), uniemożliwiając bądź mocno utrudniając tym samym korzystanie z pompy. Najczęstsze symptomy jej nieprawidłowego działania to:

– podejrzanie słaba moc,

– nadmierna temperatura (powyżej 60 stopni Celsjusza),

– ogromny hałas w trakcie pracy,

– zbyt duża wibracja,

– szybkie skoki ciśnienia,

– wyciek oleju przez pękniętą obudowę.

W sytuacji pojawienia się któregokolwiek z powyższych problemów należy koniecznie powierzyć naprawę urządzenia specjalistycznemu serwisowi. Jeżeli pompa jest nadal na gwarancji producenta, wówczas powinien to być wyłącznie podmiot autoryzowany, czyli posiadający profesjonalne narzędzia oraz komponenty dostarczone przez daną firmę. Dzięki temu mamy pewność, że wszelkie czynności zostaną wykonane w pełni właściwie. Z kolei w przypadku braku gwarancji warto po prostu postawić na podmiot mający w większości pozytywne opinie u dotychczasowych klientów i zatrudniający wykwalifikowanych pracowników. Godny polecenia jest m.in. serwis działający w małopolskich Wadowicach, taki jak https://www.hydrem.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *