Jak dobrać maseczkę do rodzaju cery?

Dbanie o cerę jest bardzo ważne. Zapobiega to powstawaniu zmarszczek oraz pozwala na uzyskanie jędrnej, młodej skóry przez wiele lat. Jednak trzeba pamiętać, że nie wystarczy stosować krem czy olejek – kompleksowa pielęgnacja nie może obyć się bez maseczek. Szczególnie ważne jest, żeby wybrane maseczki stosować dla danego typu skóry. Jak rozpoznać którą maseczkę wybrać?

Rodzaj skóry określa jej potrzeby

Pierwszym krokiem przy wyborze maseczki jest określenie tego, czy cera jest sucha, tłusta, czy mieszana, a może trądzikowa bądź wrażliwa. Nie można bowiem dla cery suchej stosować bardzo oczyszczających lub wysuszających okładów, podobnie jak zbyt tłusta maska zaszkodzi cerze ze skłonnością do zapychania. Najważniejsze jest to, żeby składniki były naturalne oraz odpowiadały potrzebom. Zatem cera szara i zmęczona na pewno świetnie zareaguje na maseczkę z witaminami czy roślinnymi ekstraktami, natomiast skóra zanieczyszczona nabierze blasku po maseczce oczyszczającej.

Domowe czy sklepowe?

Zwolenniczek naturalnej, domowej pielęgnacji jest tyle samo co zwolenniczek sklepowych, profesjonalnych produktów. Obie te drogi mogą przynieść wiele korzyści. W domowych warunkach można stworzyć maseczki proste oraz tanie, natomiast drogeryjne produkty zawierają mnóstwo składników, które trudno znaleźć na kuchennych półkach. Maseczki Tiande to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ mają bardzo dobre składy oraz wiele wariantów, przez co każda z kobiet o różnym typie skóry odnajdzie dla siebie kosmetyk. Są one dostępne na https://skleptiande.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *