Badanie wzroku – co wchodzi w jego skład?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie wzroku jest bardzo ważnym krokiem w celu zapewnienia dobrego zdrowia oczu. Jest to regularne badanie kontrolne, które pomoże Ci uniknąć wszelkich problemów ze wzrokiem i układem wzrokowym. Celem tej procedury jest wykrycie wszelkich problemów w najbliższej przyszłości, aby można je było leczyć na czas.

Badania wzroku są wykonywane przez optometrystów lub okulistów (lekarzy specjalizujących się w opiece medycznej nad oczami). Obejmują one dokładne obejrzenie oczu i ich okolic, a także inne badania niezbędne do zdiagnozowania ewentualnych chorób związanych z utratą wzroku.

Poniższa lista zawiera najczęstsze pozycje sprawdzane podczas badania oczu:

Badanie ostrości wzroku 

Jest to test, który mierzy, jak dobrze widzisz na różne odległości przy użyciu wykresu Snellena (który ma litery o rosnącej wielkości). Test ten może być przeprowadzony bez soczewek w Twoich oczach lub z soczewkami zwanymi refrakcyjnymi. Twój optometrysta wykorzysta te wyniki, aby przepisać Ci okulary i soczewki kontaktowe.

Badanie refrakcji 

Mierzy ono, jak dobrze Twoje oczy skupiają się na bliskich obiektach i dalekich obiektach, gdy nosisz soczewki refrakcyjne (jeśli to konieczne).

Korekcja refrakcji 

Określa ona, jaki rodzaj soczewek najlepiej skoryguje Twój wzrok, czy będą to okulary czy soczewki kontaktowe. Możesz potrzebować obu tych rodzajów, jeśli masz astygmatyzm.

Testy ruchu gałek ocznych 

Te testy określają, czy występują problemy z ruchami gałek ocznych lub czy wydają się one normalne we wszystkich kierunkach przy próbie poruszania nimi w górę w dół w lewo w prawo itd.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to sprawdź witrynę internetową: https://blochoptyk.pl/nasze-salony/avenida.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega działanie drukarki 3D i co jest do tego potrzebne?
Na czym polega działanie drukarki 3D i co jest do tego potrzebne?
Technologia drukowania 3D jest niedawnym wynalazkiem. Możemy się nią cieszyć od około 30 lat. Dzięki tej technice przemysł niesamowicie się […]
Jaki typ stołu sprawdzi się w salonie do ugoszczenia osób z rodziny oraz znajomych?
Jaki typ stołu sprawdzi się w salonie do ugoszczenia osób z rodziny oraz znajomych?
Domowa przestrzeń powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby wszyscy domownicy czuli się swobodnie komfortowo. Z meblowego asortymentu można wybrać […]
Orientalne składniki w perfumach
Orientalne składniki w perfumach
Od bardzo wielu lat wśród zapachów dla kobiet dużą popularnością cieszą się zwłaszcza perfumy orientalne, wywodzące się z Bliskiego Wschodu. […]