Jakie zabiegi przysługują pacjentom udającym się do stomatologa na NFZ?

Sytuacja związana z pandemią skomplikowała życie wielkopolskim pacjentom, którzy korzystają na co dzień z publicznej służby zdrowia. Wydłużone kolejki i liczne obostrzenia, to nowa rzeczywistość, do której trzeba się przyzwyczaić. Utrudnienia spotykają również ubiegających się o wizytę u stomatologa. Można było usłyszeć o wprowadzeniu dodatkowych opłat za borowanie, w związku z potrzebą zachowania specjalnych środków bezpieczeństwa.

Gdzie udać się z bolącym zębem i nie zbankrutować?

Wbrew pozorom nie każdy gabinet będzie dążył do ogołocenia portfela swojego pacjenta. Oczywiście zdarzają się placówki, które za główny cel stawiają osiągnięcie dużego zysku, ale takim postępowaniem sprawiają, że uboższe osoby już do nich nie wracają. Poszukiwania rzetelnego specjalisty najlepiej zacząć od przeglądnięcia portali polecających. Opinie i przestrogi tam zawarte, pozwolą uniknąć niechcianych wizyt, a z kolei w zminimalizowaniu kosztów pomoże Państwowe Ubezpieczenie Zdrowotne. Na szczęście nie tak trudno jest wybrać dentystę w Poznaniu na NFZ.

Co refunduje państwowy fundusz?

Niestety nie w każdym przypadku można liczyć na obniżoną cenę z racji opłacania składek zdrowotnych. Pacjent ma prawo do darmowego przeglądu zębów i zdejmowania osadu z zębów. Dotowaniu podlegają również zabiegi na przednich zębach, od jedynki do trójki. Ceny kształtują się w zależności od rodzaju materiału użytego do plombowania. Odpowiednio droższe będą estetyczne plomby chemoutwardzalne. Kontrakt podpisany z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych wystarczy na wypełnienie amalgamatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *