Jak poradzić sobie z przegrzewającym się wózkiem widłowym?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spalinowe wózki widłowe mają silnik chłodzony cieczą, podobnie jak ma to miejsce we współczesnych samochodach osobowych. Zdarza się, że w takim układzie dojdzie do jakiejś usterki i wtedy silnik zaczyna się przegrzewać.

Jest to bardzo niebezpieczne dla jednostki napędowej, ponieważ może bardzo szybko doprowadzić do jej zniszczenia. Sprawdzamy co robić w razie wystąpienia przegrzania i jak można naprawić wózek widłowy.

Niesprawny wentylator chłodnicy

Głównym elementem oddającym nadmiar ciepła z silnika do otoczenia jest chłodnica cieczy. Ponieważ wózki w przeciwieństwie do samochodów nie osiągają dużych prędkości, nie można liczyć na dobre chłodzenie samym pędem powietrza. Konieczne jest wykorzystanie wentylatora lub nawet kilku, które powinny włączyć się w momencie, gdy chłodziwo będzie już mocno rozgrzane.

Zdarza się jednak, że coś w tym układzie nie działa i wiatraki nie pracują. Najczęściej wadliwy jest czujnik temperatury Cena tego podzespołu na szczęście jest bardzo niska, a wymiana prosta.

Zatkany przepływ przez chłodnicę

Ta sytuacja może mieć miejsce w tych wózkach, gdzie osoba odpowiedzialna za ich utrzymanie wlewała do układu chłodzenia wodę. Czasami robi się tak wtedy, gdy pojazdy pracują tylko wewnątrz magazynu, gdzie zawsze jest dodatnia temperatura. Musi to jednak być woda destylowana, nigdy prosto z kranu. W przypadku tej drugiej w układzie osadzałby się kamień, który szybko zatka przepływ. 

Wtedy jedynym wyjściem będzie zakup nowej chłodnicy, na przykład tego typu: https://sklep.4lift.pl/chlodnice-silnika/442-chlodnica-silnika-nissan-td27.html. Po wymianie trzeba układ przepłukać i napełnić płynem, w ostateczności wodą destylowaną, by sytuacja się nie powtórzyła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tatuaż –  co powinieneś o nim wiedzieć?
Tatuaż – co powinieneś o nim wiedzieć?
Tatuaż jest formą sztuki, która istnieje od tysięcy lat. Jest to sposób wyrażania siebie poprzez trwałą sztukę ciała. Tatuaże można […]
Jak dopełnić wakacyjną stylizację?
Jak dopełnić wakacyjną stylizację?
Lato to wprost wymarzona pora roku dla płci pięknej, która może pobawić się modą, tworząc wdzięczne, delikatne i szalenie oryginalne […]
Bielizna – ważny element damskiej garderoby
Bielizna – ważny element damskiej garderoby
Wybierane fasony odzieżowe określają styl użytkowniczki, a niejednokrotnie nawet jej osobowość. Bez większego problemu można dobrać takie ubrania, które wyeksponują […]