Jak poradzić sobie z przegrzewającym się wózkiem widłowym?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spalinowe wózki widłowe mają silnik chłodzony cieczą, podobnie jak ma to miejsce we współczesnych samochodach osobowych. Zdarza się, że w takim układzie dojdzie do jakiejś usterki i wtedy silnik zaczyna się przegrzewać.

Jest to bardzo niebezpieczne dla jednostki napędowej, ponieważ może bardzo szybko doprowadzić do jej zniszczenia. Sprawdzamy co robić w razie wystąpienia przegrzania i jak można naprawić wózek widłowy.

Niesprawny wentylator chłodnicy

Głównym elementem oddającym nadmiar ciepła z silnika do otoczenia jest chłodnica cieczy. Ponieważ wózki w przeciwieństwie do samochodów nie osiągają dużych prędkości, nie można liczyć na dobre chłodzenie samym pędem powietrza. Konieczne jest wykorzystanie wentylatora lub nawet kilku, które powinny włączyć się w momencie, gdy chłodziwo będzie już mocno rozgrzane.

Zdarza się jednak, że coś w tym układzie nie działa i wiatraki nie pracują. Najczęściej wadliwy jest czujnik temperatury Cena tego podzespołu na szczęście jest bardzo niska, a wymiana prosta.

Zatkany przepływ przez chłodnicę

Ta sytuacja może mieć miejsce w tych wózkach, gdzie osoba odpowiedzialna za ich utrzymanie wlewała do układu chłodzenia wodę. Czasami robi się tak wtedy, gdy pojazdy pracują tylko wewnątrz magazynu, gdzie zawsze jest dodatnia temperatura. Musi to jednak być woda destylowana, nigdy prosto z kranu. W przypadku tej drugiej w układzie osadzałby się kamień, który szybko zatka przepływ. 

Wtedy jedynym wyjściem będzie zakup nowej chłodnicy, na przykład tego typu: https://sklep.4lift.pl/chlodnice-silnika/442-chlodnica-silnika-nissan-td27.html. Po wymianie trzeba układ przepłukać i napełnić płynem, w ostateczności wodą destylowaną, by sytuacja się nie powtórzyła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dopasować krawat do koszuli?
Jak dopasować krawat do koszuli?
Świetnie skrojony garnitur, koszula z dobrej jakości materiału i idealnie dobrany krawat to podstawa wizerunku eleganckiego mężczyzny. Okazuje się jednak, […]
Ceny mebli sklepowych.
Ceny mebli sklepowych.
Mebli sklepowych ceny w dzisiejszych czasach są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy przede wszystkim od tego, przez jaką firmę są one […]
Jak szlifować naukę języka angielskiego?
Jak szlifować naukę języka angielskiego?
Nauka angielskiego w szkole to początek i impuls do dalszego działania. W szkole zdobywamy podstawową wiedzę na temat gramatyki czy […]