Jak przekonać dzieci do picia zdrowych napojów?

Każda mama wie, że rozszerzenie codziennej diety malucha jest ważne. Jak się do tego zabrać żeby nie zniechęcić dziecka do nowych, nieznanych smaków? Oto kilka wskazówek.

Rozszerzenie diety dziecka, krok po kroku 

Dziecko powinno poznawać nowe smaki stopniowo. Zgodnie z zaleceniami specjalistów. Dotyczy to także napojów. Warto zaznaczyć, że małe dzieci powinny pić przede wszystkim  odpowiednio dopasowane mleko i wodę. Ale czy to oznacza, że inne napoje nie są wskazane? Oczywiście, że nie. Jednak muszą to być napoje z bardzo dobrym składem – niedosładzane, bez konserwantów czy sztucznych barwników. Dlatego najlepiej wybierać produkty stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach, tak jak np. te zebrane na poniższej witrynie internetowej https://hultaj.co/. Sprawdzajmy czy wybrany przez napój ma wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty.

Jak przekonać dziecko do nowych smaków? Po pierwsze warto wspomnieć, że dzieci najszybciej uczą się przez naśladowanie. Dlatego sami starajmy się wybierać zdrowe i pełnowartościowe produkty. Po drugie wprowadzajmy nowe smaki stopniowo. Obserwujmy zachowanie naszego malucha. Dzięki temu dowiemy się czy dany produkt nie wywołuje u dziecka alergii pokarmowej. Nowy soczek czy kompot może też dziecku po prostu nie smakować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *