Jakie objawy świadczą o problemach natury psychicznej?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy natury psychicznej zazwyczaj nie pojawiają się nagle. Jest to długotrwały proces, w którym pierwsze symptomy rozwijającej się choroby są często bagatelizowane. Prawdopodobnie wynika to z braku wiedzy psychologicznej oraz ze zbyt małego zainteresowania tą problematyką. Ponadto, temat zaburzeń psychicznych nadal jest tematem tabu, który lepiej pominąć milczeniem lub zlekceważyć. Do problemów psychicznych zalicza się cały szereg różnorodnych problemów. Poczynając od tych najbardziej znanych jak depresja i nerwice, poprzez zaburzenia rozwoju, odżywiania, osobowości, aż do zespołów otępiennych u osób starszych, a także wiele innych.

Jakie zachowania mogą budzić niepokój?

W przypadku choroby dotykającej oficjalnie nawet 3 % Polaków, a więc depresji, najbardziej charakterystycznym objawem jest nieprzemijające uczucie pustki i smutku, które nie pozwala pracować, jeść czy też spać, a także spadek zainteresowania czynnościami dnia codziennego. Objawy te muszę pojawiać się prawie codziennie i trwać przez minimum dwa tygodnie.

Inną powszechną chorobą jest nerwica, której źródłem są zwykle nierozwiązane konflikty zewnętrzne. Do objawów nerwicy należą: ogólny lęk i niepokój, zaburzenia pamięci, problemy ze snem (w tym koszmary), ogólne zmęczenie lub wręcz przeciwnie – nadpobudliwość, zaburzenia dysocjacyjne.

Ostatnią, często stawianą diagnozą, jest schizofrenia. Do objawów rozwijającej się choroby należą – dziwny sposób wypowiadania się (neologizmy, niezrozumiała mowa, dźwięczne skojarzenia), nieadekwatny sposób zachowywania się, niepokój w zamkniętych pomieszczeniach, stany bezruchu, zaniedbania w sferze higieny osobistej.

Warto zwrócić się o pomoc

Jeśli w naszym otoczeniu znajduje się osoba, która może mieć problemy natury psychicznej (wymienione powyżej lub inne) lub sam jesteśmy tym, który chciałaby skorzystać z merytorycznego wsparcia specjalistów to poradnia psychiatryczna Bemowo jest miejscem, które warto w tym celu odwiedzić. Znajdziemy w tejże dzielnicy szereg specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego, którzy zapewnią odpowiednią pomoc i wsparcie w leczeniu zaburzeń natury psychicznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Komu zlecić naprawę pompy?
Komu zlecić naprawę pompy?
Pompy to urządzenia wykorzystywane powszechnie w licznych gałęziach przemysłu. Zasilają rozmaite układy hydrauliczne, skutecznie przekształcając energię mechaniczną w energię hydrostatyczną. […]
Jak wprowadzać styl wiktoriański do wnętrz?
Jak wprowadzać styl wiktoriański do wnętrz?
Chcąc mieć niepowtarzalne wnętrze, warto znaleźć styl, jaki nas wyraża, ale też będzie nam się podobał przez długie lata. W […]
Co zapewni dobry przewód prądu w automatyce przemysłowej?
Co zapewni dobry przewód prądu w automatyce przemysłowej?
Instalacje przemysłowe bardzo często pracują przy bardzo wysokich obciążeniach. Oznacza to, że w kablach płynie prąd o natężeniu dziesiątek, jeśli […]