Jak spędzać czas podczas pobytu w Warszawie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli chcemy zobaczyć w Polsce ciekawe miejsca Warszawa jest idealnym kierunkiem do zrealizowania tego celu. Miasto to znakomicie nadaje się na weekendowe wyjazdy dla rodzin z dziećmi. Nasze pociechy będą zachwycone, jeśli wybierzemy się najpierw do Muzeum Nauki Kopernik. To miejsce bawi i uczy, a wizyta w nim jest obowiązkowym punktem planu wycieczki dla każdej rodziny.

Dla ciała i dla ducha

Zarówno dzieci, jak i dorośli znakomicie poczują się też na Starym Mieście. Zabytkowy fragment Warszawy z licznymi restauracjami i kawiarniami, to coś, co przyciąga zarówno miłośników historii, jak i kulinariów. Jeżeli jesteśmy spragnieni jeszcze mocniejszych wrażeń związanych z jedzeniem, wybierzmy się na Krakowskie Przedmieście. Tam lokali serwujących dania z całego świata jest jeszcze więcej.

Po drodze obowiązkowo musimy zobaczyć Pałac Prezydencki, który jest miejscem zamieszkania i urzędowania Głowy Państwa. Ulica Nowy Świat to z kolei raj dla imprezowiczów, a nieco spokojniejsza Chmielna dla tych, którzy lubią posiedzieć pod parasolem w ciepłe, letnie wieczory.

By zapewnić sobie przeżycia religijne trzeba zobaczyć Plac Trzech Krzyży oraz Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie. Z Placu Zbawiciela zniknęła już za to kontrowersyjna tęcza, ale nie zmienia to faktu, że nadal jest on centrum nocnych zabaw warszawskiej młodzieży.

By zaliczyć większość atrakcji jakie oferuje Stolica, obowiązkowo trzeba udać się na Stadion Narodowy, a przy okazji odwiedzić też Saską Kępę ze słynną ulicą Francuską, oraz warszawskie ZOO. O innych wartych uwagi miejscach można przeczytać na http://kurier-warszawski.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety kupna poleasingowych laptopów
Zalety kupna poleasingowych laptopów
Kupno używanego laptopa jest to o wiele tańsze niż zakup nowego. Ponadto uzyskasz wszystkie korzyści płynące z fabrycznie nowego komputera […]
Dlaczego warto mieć firany w swoich oknach?
Dlaczego warto mieć firany w swoich oknach?
Obecnie wiele osób chce urządzić dom nowocześnie. Może to wykluczać zawieszenie tradycyjnych firan w oknach. Czy wyzbycie się ich to […]
Akcesoria do pokoju dziecięceg
Akcesoria do pokoju dziecięceg
Urządzając pokój własnego dziecka, trzeba koniecznie pamiętać nie tylko o wygodnych meblach, ale również rozmaitych akcesoriach użytkowych. Powinny to być […]