Jak spędzać czas podczas pobytu w Warszawie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli chcemy zobaczyć w Polsce ciekawe miejsca Warszawa jest idealnym kierunkiem do zrealizowania tego celu. Miasto to znakomicie nadaje się na weekendowe wyjazdy dla rodzin z dziećmi. Nasze pociechy będą zachwycone, jeśli wybierzemy się najpierw do Muzeum Nauki Kopernik. To miejsce bawi i uczy, a wizyta w nim jest obowiązkowym punktem planu wycieczki dla każdej rodziny.

Dla ciała i dla ducha

Zarówno dzieci, jak i dorośli znakomicie poczują się też na Starym Mieście. Zabytkowy fragment Warszawy z licznymi restauracjami i kawiarniami, to coś, co przyciąga zarówno miłośników historii, jak i kulinariów. Jeżeli jesteśmy spragnieni jeszcze mocniejszych wrażeń związanych z jedzeniem, wybierzmy się na Krakowskie Przedmieście. Tam lokali serwujących dania z całego świata jest jeszcze więcej.

Po drodze obowiązkowo musimy zobaczyć Pałac Prezydencki, który jest miejscem zamieszkania i urzędowania Głowy Państwa. Ulica Nowy Świat to z kolei raj dla imprezowiczów, a nieco spokojniejsza Chmielna dla tych, którzy lubią posiedzieć pod parasolem w ciepłe, letnie wieczory.

By zapewnić sobie przeżycia religijne trzeba zobaczyć Plac Trzech Krzyży oraz Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie. Z Placu Zbawiciela zniknęła już za to kontrowersyjna tęcza, ale nie zmienia to faktu, że nadal jest on centrum nocnych zabaw warszawskiej młodzieży.

By zaliczyć większość atrakcji jakie oferuje Stolica, obowiązkowo trzeba udać się na Stadion Narodowy, a przy okazji odwiedzić też Saską Kępę ze słynną ulicą Francuską, oraz warszawskie ZOO. O innych wartych uwagi miejscach można przeczytać na http://kurier-warszawski.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Konopia i jej cenne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne
Konopia i jej cenne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne
Konopie siewne mają szereg cennych właściwości, które pozytywnie wpływają nie tylko na zdrowie, ale również na urodę. Jednym z najchętniej […]
Szkolenie spadochronowe – komu warto je podarować?
Szkolenie spadochronowe – komu warto je podarować?
Szkolenie spadochronowe obejmuje naukę posługiwania się sprzętem, postępowania w sytuacjach awaryjnych oraz bezpiecznego lądowania w różnych warunkach. Tego typu szkolenia […]
Jak silikonować łazienkę? Praktyczne porady
Jak silikonować łazienkę? Praktyczne porady
Łazienka to miejsce pełne wilgoci. Choćbyśmy bardzo się starali, nie jesteśmy w stanie uniknąć chlapania wodą na ściany, a stąd […]