Jak ubierać dziecko w upalne dni?

Lato to szczególna pora roku, w czasie której należy dbać nie tylko o wystarczające nawodnienie, ale i o to, by nie przegrzać wrażliwego organizmu małego dziecka. Jednym z najważniejszych czynników jest zatem odpowiednie dobieranie jego odzieży do temperatury, jak również dbanie o to, by zawsze miało ono nakrycie głowy. Jak zatem prawidłowo ubierać malucha w zależności od letnich warunków pogodowych?

Czapka, chustka i tkaniny przepuszczające powietrze

Jednym z podstawowych elementów ubrania dziecka w czasie letnich dni z pewnością powinno być nakrycie głowy. Wielu rodziców decyduje się na tradycyjne czapeczki z daszkiem, ale należy pamiętać, że zdarza się, iż przegrzewają one niezwykle wrażliwą główkę dziecka i przyczyniają się do jego złego samopoczucia. Dlatego jednym z najlepszych wyborów są lniane lub wykonane z wysokiej jakości bawełny chustki dziecięce, np. https://pupill.pl/chustki, które nie tylko zapewniają odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi, ale też przepuszczają powietrze i pozwalają skórze oddychać.

Ponadto rodzice każdego malucha powinni pamiętać, by nie ubierać go w dodatkowe warstwy odzieży, ale trzymać się raczej takiego ubrania, jakie sami noszą. W tym celu warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju rozpinane body i śpioszki, a w przypadku nieco starszego dziecka, również w koszulki z krótkim rękawem i krótkie spodenki. Jeśli chodzi o obuwie, odpowiednim będą lekkie buty z materiału – dla niemowlaka, oraz sandały z odpowiednio wyprofilowaną podeszwą dla kilkulatka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *