Jak zadbać o atmosferę w domu i ogrodzie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom jest oazą dla większości osób, w którym po pracy i całodziennych trudach przychodzi czas na upragnioną regenerację. Nie zawsze jednak atmosfera sprzyja relaksowi. Czy można coś zrobić, żeby to poprawić? Oczywiście! Wystarczy zadbać o kilka detali.

Ciepłe i ciekawe oświetlenie do domu i ogrodu

We wnętrzach warto postawić na lampy, które dają ciepłe światło. Przy nich łatwiej się odprężyć. W ogrodzie natomiast ciekawie wyglądają łańcuchy zrobiony z niewielkich światełek lub żarówek, które można rozwiesić na tarasie lub drzewie, w pobliżu miejsca, w którym domownicy najchętniej wypoczywają.

Dekoracyjne świece i akcesoria outdoor

Nic nie wpływa tak pozytywnie na atmosferę w mieszkaniu czy ogrodzie, jak piękne świece. Wybierając tego typu dekoracje do wnętrz, dobrze dopasować ich kolor, wielkość i kształt do wystroju. Będą one ciekawym dodatkiem także w ciągu dnia. Świece ogrodowe natomiast, oprócz walorów estetycznych, powinny dawać gwarancję, że mocniejsze podmuchy wiatru nie przewrócą ich, ani zbyt łatwo nie zgaszą.

Idealnymi dodatkami w ogrodach będą latarenki i wszelkiego rodzaju szklane osłonki, do których można nalać wody, udekorować drobnymi kwiatami i zapalić niewielką pływającą świeczkę. Ciekawe propozycje można znaleźć choćby na stronie internetowej https://bolsius.com.pl/category/dekoracyjne/.

Zieleń w domu i ogrodzie

Motywem dodającym nastroju są także rośliny zielone. W kąciku służącym do odpoczynku – tak w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz – dobrze postawić zielone rośliny w ładnych donicach. Dla tych, którzy nie lubią dbać o kwiaty, alternatywą mogą być gatunki, które nie wymagają częstego podlewania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie umiejętności musi posiadać technik farmacji?
Jakie umiejętności musi posiadać technik farmacji?
Technik farmacji to obecnie niezwykle pożądany zawód na rynku pracy. Wykonujące go osoby bez problemu znajdują zatrudnienie m.in. w aptekach, […]
Produkcja gier komputerowych – dochodowy biznes XXI wieku
Produkcja gier komputerowych – dochodowy biznes XXI wieku
Gry komputerowe są w oficjalnej terminologii określane jako gry wideo. Nazwa ta określa wszystkie gry elektroniczne, których wspólną cechą jest […]
Jak przygotować auto terenowe do jazdy w trudnych warunkach?
Jak przygotować auto terenowe do jazdy w trudnych warunkach?
Jazda wyczynowa to ogromne wyzwanie zarówno dla nas, jako kierowców, jak również dla naszego samochodu. Musimy go bowiem przygotować na […]