Jak zadbać o atmosferę w domu i ogrodzie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom jest oazą dla większości osób, w którym po pracy i całodziennych trudach przychodzi czas na upragnioną regenerację. Nie zawsze jednak atmosfera sprzyja relaksowi. Czy można coś zrobić, żeby to poprawić? Oczywiście! Wystarczy zadbać o kilka detali.

Ciepłe i ciekawe oświetlenie do domu i ogrodu

We wnętrzach warto postawić na lampy, które dają ciepłe światło. Przy nich łatwiej się odprężyć. W ogrodzie natomiast ciekawie wyglądają łańcuchy zrobiony z niewielkich światełek lub żarówek, które można rozwiesić na tarasie lub drzewie, w pobliżu miejsca, w którym domownicy najchętniej wypoczywają.

Dekoracyjne świece i akcesoria outdoor

Nic nie wpływa tak pozytywnie na atmosferę w mieszkaniu czy ogrodzie, jak piękne świece. Wybierając tego typu dekoracje do wnętrz, dobrze dopasować ich kolor, wielkość i kształt do wystroju. Będą one ciekawym dodatkiem także w ciągu dnia. Świece ogrodowe natomiast, oprócz walorów estetycznych, powinny dawać gwarancję, że mocniejsze podmuchy wiatru nie przewrócą ich, ani zbyt łatwo nie zgaszą.

Idealnymi dodatkami w ogrodach będą latarenki i wszelkiego rodzaju szklane osłonki, do których można nalać wody, udekorować drobnymi kwiatami i zapalić niewielką pływającą świeczkę. Ciekawe propozycje można znaleźć choćby na stronie internetowej https://bolsius.com.pl/category/dekoracyjne/.

Zieleń w domu i ogrodzie

Motywem dodającym nastroju są także rośliny zielone. W kąciku służącym do odpoczynku – tak w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz – dobrze postawić zielone rośliny w ładnych donicach. Dla tych, którzy nie lubią dbać o kwiaty, alternatywą mogą być gatunki, które nie wymagają częstego podlewania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stroje na plażę, które wyszczuplają
Stroje na plażę, które wyszczuplają
Każda z nas marzy o idealnej sylwetce. Kiedy nadchodzi lato, a wraz z nim wakacyjny sezon pełen wyjazdów rodzą się […]
Z jakimi usterkami warto udać się z telefonem do serwisu?
Z jakimi usterkami warto udać się z telefonem do serwisu?
Mimo że obecnie znajdziemy modele telefonów bardzo zaawansowane pod względem technologicznym, często narzekamy na ich trwałość. Niektórzy z utęsknieniem wracają […]
Co zapewni dobry przewód prądu w automatyce przemysłowej?
Co zapewni dobry przewód prądu w automatyce przemysłowej?
Instalacje przemysłowe bardzo często pracują przy bardzo wysokich obciążeniach. Oznacza to, że w kablach płynie prąd o natężeniu dziesiątek, jeśli […]