Najpopularniejsze materiały na deski do tarasu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski tarasowe są przede wszystkim wykonane z drewna, plastiku lub materiałów kompozytowych. Rodzaj materiału, którego użyjesz, będzie zależał od Twojego budżetu i wyglądu, który próbujesz osiągnąć. Jeśli chcesz kupić deski tarasowe Lublin oferuje wiele modeli.

Drewno

Drewno jest tradycyjnym wyborem materiału na tarasy. Najczęstszymi gatunkami drewna stosowanymi w tarasach są cedr, sekwoja i sosna impregnowana ciśnieniowo. Inne rodzaje drewna to ipe, teak i mahoń. Drewno występuje w wielu różnych kolorach i fakturach, więc łatwo dopasować je do każdego stylu i schematu dekoracji.

Plastik

Tworzywo sztuczne stało się popularnym materiałem do budowy tarasów, ponieważ jest trwałe, łatwe w utrzymaniu i niedrogie. Można go używać do budowy zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych stylów tarasów, a także ekranowanych ganków lub patio z ekranami prywatności. Tworzywo sztuczne jest dostępne w kilku kolorach, ale występuje również w odmianach przezroczystych, które przepuszczają światło bez naruszania prywatności.

Materiały kompozytowe

Materiały kompozytowe są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak plastikowe butelki, gazety lub inne produkty odpadowe połączone z tworzywami sztucznymi lub włóknami, takimi jak polipropylen lub polietylen. Materiały kompozytowe są mocne, trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promienie UV i rozwój pleśni.

Pokrycie winylowe

Pokrycia winylowe są odporne na blaknięcie pod wpływem słońca i nie wymagają uszczelniania, jak w przypadku materiałów kompozytowych. Są dostępne w różnych kolorach – od jasnobeżowego do ciemnobrązowego – więc w razie potrzeby można je dopasować do kolorystyki zewnętrznej domu. Minus: winylowe pokrycia dachowe nie są tak trwałe jak prawdziwe drewno i mogą łatwo wgnieść się, jeśli upuścisz na nie coś ciężkiego (np. meble ogrodowe).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki basen wybrać do prywatnego ogrodu?
Jaki basen wybrać do prywatnego ogrodu?
Któż nie chciałby mieć prywatnego basenu w zaciszu własnego ogrodu? Dzisiaj to marzenie jest możliwe do spełnienia. Korzystając z oferty […]
Jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie uprawiania sportów motocyklowych?
Jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie uprawiania sportów motocyklowych?
Uprawianie sportów motocyklowych wymaga stosowania elementów ochronnych zabezpieczających ciało motocyklisty przed urazami. Jednym z najważniejszych jest kask. Stanowi on obowiązkowe […]
Lampy sufitowe jako modne wyposażenie wnętrz
Lampy sufitowe jako modne wyposażenie wnętrz
Każdą aranżację można zaprojektować zgodnie z wszystkimi oczekiwaniami użytkowników. Sprzyja temu oczywiście szeroki asortyment, który proponowany jest w sklepach stacjonarnych […]