Telewizor- lepiej sprawdzi się ściana czy szafka RTV?

Zastanawiając się gdzie umieścić telewizor, na ścianie czy też na szafce, trzeba rozważyć zalety jednego i drugiego rozwiązania.

Telewizor na ścianie

Za powieszeniem na ścianie przemawia przede wszystkim oszczędność miejsca, ponieważ nie ma konieczności stawiania szafki zabierającej przestrzeń. Ponadto, powieszony telewizor pełni także funkcję ozdoby, tak jak obraz. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które pasuje do pokoju małego, jak i dużego. W przypadku powieszenia, żeby wszystko wyglądało estetycznie, zastosować trzeba odpowiednie listwy maskujące kable, aby te nie zwisały szpecąc ścianę. Dzięki wolnej przestrzeni, pod odbiornikiem postawić można też jakiś element dekoracyjny.

Telewizor na szafce RTV

Z takiego umiejscowienia telewizora także płyną korzyści. Przeważnie jest to szafka ze specjalnym przeznaczeniem pod TV (tzw. mebel RTV), w której zmieszczą się wszystkie dodatkowe urządzenia, np. kino domowe lub system audio. Jeżeli jest taka możliwość, na szafce umieścić także można płyty albo książki. Szafki takie są często częścią całego zestawu mebli salonowych. W salonach meblowych na pewno znajdziesz szeroką ofertę takich szafek.

Wnioski

Jakie zatem umiejscowienie będzie lepszym rozwiązaniem? Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ zależne jest to jeszcze od innych czynników. Jednym z nich jest światło słoneczne. Stawianie telewizora naprzeciw okna to nierozsądną opcja, ponieważ konieczne będzie wytężanie wzroku. W przypadku lamp, lepiej sprawdzi się oświetlenie przymocowane do sufitu, w przeciwieństwie do lamp umieszczonych blisko TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *