Pomysły na andrzejkowy manicure

Dzień świętego Andrzeja, popularnie zwany w Polsce andrzejkami, jest z nami od wielu, wielu lat. Tak naprawdę sięga korzeniami aż do czasów pogańskich – stąd też praktykowane do dzisiaj andrzejkowe wróżby. Ten dzień, szczególnie zaś wieczorne spotkania, to doskonała okazja do zabłyśnięcia wyjątkowym makijażem i stylizacją paznokci.

Tajemniczy blask

Andrzejki to wieczór pełen wróżb i tajemnic, a także zabawy, tańców i śmiechu. Warto uwzględnić to podczas stylizacji paznokci. Doskonałym wyborem będzie pyłek do paznokci, który nadaje im wyjątkowy wygląd. Wystylizowane nim paznokcie przyciągają spojrzenia, równocześnie ich blask nie jest nachalny, lecz nieco tajemniczy. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie pyłku i matowego, ciemnego lakieru, najlepiej czarnego. Idealnie podkreślą one mroczny i drapieżny look wiedźmy.

Jaki pyłek na andrzejki wybrać?

Pyłek do paznokci to obszerna i chętnie wybierana kategoria produktów do manicure. Bardzo popularne są te o efekcie syrenki, które dają złudzenie połyskującej, rybiej łuski. Spektakularne efekty daje pyłek lustrzany, który pozwala uzyskać idealnie gładką, odbijającą światło powierzchnię. Inne opcje to między innymi pyłek holo, neon, czy kameleon. Zależnie od inwencji praktycznie każdy z nich może być użyty do andrzejkowego manicure, jednak najtrafniejszy będzie wybór uwzględniający nieco mroczny i mistyczny charakter wieczoru. Jeśli przy tym zaplanowane są wróżby i przepowiednie, stylizacja na seksowną wiedźmę jest jak najbardziej wskazana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *