Dzielnice Szczecina, w których warto szukać mieszkań na sprzedaż

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego. Jest położony w północno-zachodniej części Polski, niedaleko granicy polsko-niemieckiej. Przecina go na pół rzeka Odrą. Wbrew powszechnej opinii nie leży nad morzem – do Bałtyku dzieli Szczecin około 70 kilometrów.

Najbardziej znanym akwenem w tym mieście jest jezioro Dąbie (część Międzyodrza) czy Jezioro Szmaragdowe. To idealne miejsca do zamieszkania dla tych, którzy są zafascynowani bogatą historią i uwielbiają architekturę zachowującą dawne elementy.

Szczecin – idealne miejsce na dom

Dla osób, które chciałyby zamieszkać w otoczeniu pięknych budynków, ale jednocześnie mieć blisko do wygód, warto polecić mieszkania w Szczecinie w śródmieściu. Głównymi atutami jest świetne skomunikowanie z całym miastem (przystanki tramwajowe i autobusowe z liniami we wszystkim kierunkach, także przesiadkowe), bliskość sklepów, urzędów oraz kościołów.

Drobnym minusem może być trudność ze znalezieniem miejsca parkingowego (szczególnie w „godzinach szczytu”) czy płatne strefy. Jednak większość posiadających lokum w tej części miasta ma również dostęp do parkingu przy bloku czy wieżowcu.

Natomiast dla osób, które wolą spokojne okolice, blisko natury, lepszym rozwiązaniem są domy Szczecin Krzekowo. Jest to osiedle położone w zachodniej części miasta. Złożone jest z dwóch części – Bezrzecze oraz Krzekowo. Sąsiaduje z osiedlami Głębokie-Pilchowo, Zawadzkiego-Klonowica, Pogodno oraz Gumieńce.

Domy są zbudowane w różnych stylach architektonicznych oraz mają różny metraż, dzięki czemu z łatwością można wybrać odpowiednie dla siebie lokum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble warsztatowe – czym różnią się od tradycyjnego wyposażenia?
Meble warsztatowe – czym różnią się od tradycyjnego wyposażenia?
Podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu oprócz specjalistycznego sprzętu są także odpowiednie meble. Pozwalają one przede wszystkim na zachowanie porządku, gdyż można […]
Na czym polega indywidualizacja wizualna firmy?
Na czym polega indywidualizacja wizualna firmy?
Indywidualizacja wizualna to wykorzystanie koloru w taki sposób, aby Twój produkt wyróżniał się z tłumu. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania, gdy […]
W jaki sposób dbać o pióro wieczne?
W jaki sposób dbać o pióro wieczne?
Długopisy dominują rynek artykułów piśmienniczych. To urządzenia przejściowe, po kilku miesiącach najczęściej ląduje w koszu, a jego miejsce zajmuje jeden […]