Popularne materiały, z których produkuje się pościel

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób, kupując nowy komplet poszewek do sypialni, kieruje się przede wszystkim rozmiarem oraz kolorystyką, mniejszą wagę przywiązując do rodzaju tkaniny. Wynika to przede wszystkim z nieznajomości cech poszczególnych materiałów. Warto poświęcić im nieco uwagi, by zaoszczędzić pieniądze na nietrafionych zakupach.

Pościel dla zwolenników klasyki

Niekwestionowaną królową tradycyjnych tkanin do sypialni jest z pewnością bawełna. To materiał trwały, miękki i przyjazny dla skóry użytkownika, występuje także w wielu odmianach, różniących się rodzajem splotu. Typowe poszwy bawełniane mają matową powierzchnię, natomiast luksusowy połysk poszewek zapewni kupującym pościel satynowa, taka jak np. https://nyks.pl/posciel/satyna/160×200.

Osoby lubiące wygodę często decydują się na sprawdzone rozwiązania, jak pościel bawełniana 200×220 (rozmiar, który gwarantuje komfort użytkowania kołdry przez 2 osoby). Również poszewki wykonane z lnu cieszą się nieustannym powodzeniem wśród konsumentów. Są ku temu przyczyny – to materiał, który znakomicie przepuszcza powietrze, co ma znaczenie dla zdrowia skóry nim przykrytej.

Tkaniny pościelowe nowej generacji

Wśród nowoczesnych materiałów, z których szyte są poszewki, na czoło wysuwa się bambus, obecny na rynku dopiero od początku nowego millenium. Popularność zdobył sobie głównie ze względu na wysokiej klasy właściwości antybakteryjne, a także znakomite wchłanianie wilgoci.

W ostatnich latach klienci mają również okazję sięgnąć po technologicznie zaawansowane tkaniny, wykonane z lekkich mikrowłókien. Ich zaletą jest duża chłonność, wytrzymałość oraz mały koszt środowiskowy produkcji. Kosztują jednak na ogół znacznie więcej niż materiały tradycyjne, toteż wiele osób woli pozostać przy sprawdzonej bawełnie czy lnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Logiczne łamigłówki będące wyzwaniem dla dzieci
Logiczne łamigłówki będące wyzwaniem dla dzieci
Oto kilka najlepszych zagadek logicznych, które są wyzwaniem dla dzieci. Kostka Rubika Jest to jedna z najpopularniejszych gier logicznych na […]
Jak urządzić przedpokój?
Jak urządzić przedpokój?
Przedpokój bardzo często traktujemy po macoszemu. Staje się on składowiskiem kurtek i butów. A przecież przedpokój to wizytówka naszego mieszkania, […]
Co można wydrukować w profesjonalnych punktach ksero?
Co można wydrukować w profesjonalnych punktach ksero?
Usługi poligraficzne są niezbędne w wielu elementach naszego życia. Najczęściej posiłkują się nimi duże firmy, które codziennie drukują mnóstwo dokumentów […]